لحظه شماری برای آغاز رویدادی بزرگ؛

از تب و تاب انتخابات در فضای مجازی تا هزینه‌های گزاف انتخاباتی

مهدی امیری خبرنگار و روزنامه نگار نوشت: تا آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب یک فرد جدید در شهرستان رباط کریم تنها چند ساعت بیشتر نمانده است، ساعاتی سرنوشت ساز و تغییر دهنده آینده شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر.

مهدی امیری خبرنگار و روزنامه نگار نوشت: تا آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب یک فرد جدید در شهرستان رباط کریم تنها چند ساعت بیشتر نمانده است، ساعاتی سرنوشت ساز و تغییر دهنده آینده شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر.

۱۳۱ شعبه اخد رای در روز دوم اسفند، میزبان شهروندان برای خلق حماسه ای دیگر در شهرهای رباط کریم،پرند و نصیرشهر هستند که از این تعداد ۵۳ شعبه در رباط کریم،۴۷شعبه در پرند،۱۰شعبه در نصیرشهر و ۳شعبه سیار و ۱۸شعبه در روسJاها در امر رأی گیری فعال خواهند بود.

تب و تب انتخابات تا آخرین ساعات تبلیغات در شهرستان رباط کریم به وضوح دیده می شد، از حضور جدی و فعال در فضای مجازی گرفته تا برگزاری جشن‌ها و پای کوبی‌های سنتی و نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی دیواره های شهر. همه و همه نمادی از پویایی انتخابات در شهرستان رباط کریم است.

آنچه که به وضوح دیده می شد کاندیداها پیش از فرارسیدن موسم انتخابات با به کارگیری ظرفیت تمام در فضای مجازی حضوری جدی و البته بعضا تخریبگرایانه نسبت به طیف مقابلشان داشتند، فضایی که حتی به رونمایی از اسنادی علیه دیگر کاندیداها و در برخی اوقات تخریب چهره او منجر می شد.

فضای مجازی به طور قطع و برای به دور ماندن از هزینه های گزاف انتخاباتی شاید می توانست فضایی مطلوبی را برای انتخابات رقم زند اما آن چه داوران رسانه ای در این باره می گویند حقیقتا نمره مطلوبی را در این عرصه کسب نکرد.

اغلب طرفداران با واژه هایی از جمله، بومی گرایی، جوان گرایی، دست پاکی و سالم بودن به جان دیگر رقبا می افتادند تا بتوانند از دریای فضای مجازی آراء خاکستری مردم را صید کنند.

به طور قطع رباط کریم و پرند و به تبع نصیرشهر در طول سالهای اخیر پیشرفت های آنچنانی داشته است که میتوان آن را دستاوردهای انقلاب و مدیرانی انقلابی دانست اما این را نمی توان کافی دانست و باید تلاشهای بسیاری کرد.

با آغاز ثبت نام انتخابات در مجلس شورای اسلامی برخی نامزدها پای در عرصه نهاده و پس از بررسی شورای نگهبان از کرسی رقابتها کنار زده شده و عرصه برای برخی دیگر باقی ماند و حالا رقابت این چند روزها منجر شده تا نام آقایان حجت الاسلام نوروزی و بهزاد شهبازی و برخی دیگر به عنوان مهمترین افراد در چرخه رقابتهای انتخاباتی مجلس باقی بماند.

حالا در واپسین لحظات پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم شهرستان رباط کریم بار دیگر باید تصمیم بگیرند چه کسی را بر کرسی سبز مجلس بنشانند، آیا فردی که از جنس آنهاست یا افرادی که با نسیمی آمده و نسیمی دیگر آنها را به شهرهای دیگری خواهد کشاند؟

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *