سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم:

۶۸هزار دانش آموز در شهرستان تحصیل می‌کنند

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم اظهار کرد: ۶۸ هزار دانش‌آموز در شهرستان رباط کریم در حال تحصیل هستند که با توجه به رشد جمعیت در این شهرستان انتظار افزایش جمعیت در شهرستان رباط کریم را داریم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، شریفی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم در امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها در شهرستان رباط کریم اظهار کرد:۶۸ هزار دانش‌آموز در شهرستان رباط کریم در حال تحصیل هستند که با توجه به رشد جمعیت در این شهرستان انتظار افزایش جمعیت در شهرستان رباط کریم را داریم.

وی افزود:حدود ۵۵ هزار دانش آموز در مدرسه دولتی شهرستان تحصیل و حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر دیگر نیز در مدارس غیردولتی به تحصیل مشغول هستند.

وی با اشاره به آمار ساختمان های آموزشی در شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد ۱۲۰ ساختمان آموزشی و ۱۰ ساختمان اداری در حال حاضر در شهرستان رباط کریم وجود دارد که این رویه در شهرستان مطلوب واقع است اما با توجه به پیشرفت‌ها باید روند افزایشی داشته باشد.

سرپرست آموزش و پرورش رباط کریم بیان کرد: در برخی از مدارس شهرستان کلاس‌ها در ابتدای سال تکمیل می شوند اما با توجه افزایش مهاجرت‌ها به شهرستان در پایان سال کلاس‌های درسی ۴۰ نفره تشکیل می شود.

وی یادآور شد: در پرند حدود ۴۸ آموزشگاه دولتی و ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز دولتی داریم که چهار ساختمان هنوز به ما تحویل داده نشده است.

شریفی عنوان کرد: ساختمان دانشگاه پیام نور پرند متعلق به آموزش و پرورش رباط کریم است و پس از تحویل آن می توانیم از آن برای امور آموزشی شهرستان برنامه‌ریزی کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به بخشی از مشکلات ساختمان های نوساز آموزش و پرورش و مدارس خاطرنشان کرد:سرایداری ها در مدارس خیلی کوچک ساخته می‌شوند و حتی دیگر سرایدارها را به سختی راضی می کنیم تا در آنجا مستقر شوند، باید کمی در ساخت و سازهای آموزشی دقت شود.

سرپرست آموزش و پرورش رباط کریم ادامه داد: در آبشناسان دو ساختمان در این شهرک وجود دارد که ۲۳۰۰ دانش آموز در آن تحصیل می کنند البته برخی مشکلات مانند نشت فاضلاب و عدم توجه به ساخت مدارس ما را در آنجا آزار می دهد و حتی مجبور شدیم تا فضای برخی از مدارس را دوباره تعویض کنیم تا ساختمان به پایین نرود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.