محله به محله با رباط کریم؛ از آنتن دهی نامناسب تا سرعت لاک پشتی اینترنت در برخی شهرک ها

کاربران اینترنتی در رباط کریم در حالی از ضعف در سرعت اینترنت گلایه مند هستند که ۳۰ کیلومتر بیشتر با تهران فاصله ندارند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، رباط کریم منطقه ای بسیار قدیمی در استان تهران و هم جوار با شهرهای ری، بهارستان و شهریار و اسلامشهر است،این شهرستان فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و شهر بزرگ پرند را در خود دارد و اما همچنان در پیچ و خم های کمبود امکانات مانده است.

براساس این گزارش، رباط کریم با دارا بودن آثار تاریخی بسیار گرانقدر برای اهل درک چون کاروانسرای بزرگ حاج کمال، قلعه سنگی و تخت رستم و … همواره مورد توجه جهانگردان خارجی بوده و هست.

این شهرستان همواره در طول های سالهای گذشته مورد بی مهری بسیاری گرفته است از مسکن مهر های پرند و آبشناسان رها شده تا فرودگاه الحاق شده و مترو نرسیده و سرگردانی کارگران همه و همه تنها بخشی از مشکلات این شهر بوده و هست.

اما با صرف نظر از تمام مشکلات این شهرستان رنج دیده، امروز تنها به وضعیت پوشش اینترنت در محله های این شهرستان می پردازیم، اینترنتی که در عصر ارتباطات با نان شب برخی ها معاوضه می شود و برای برخی ها سودمند و برای برخی دیگر زیان آور.

این شهرستان دارای سه شهر پرند، رباط کریم و نصیرشهر به مرکزیت رباط کریم است و از روستاهایی چون منجیل آباد، انجم آباد، منجیل آباد و پیغمبر و یقه و …. را در خود دارد.

این شهرستان، شهر پرند با افق جمعیتی ۷۵۰ هزار نفر را در کنار خود دارد و با این تعبیر جمعیت این شهرستان میلیونی خواهد بود اما همچنان در سایه بی توجهی مسئولان عزیز و گرانقدر قرار گرفته و از نبود اعتبارات در بخش های مختلف رنج می برد.

در این شهرستان سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل در بخش های مختلف فعالیت می کنند و وظیفه خدمت رسانی به مردم را بر عهده دارند که این نیز جای بحث دارد.

همراه اول به عنوان یک اپراتور در شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر تنها بخشی از محله ها را پوشش می دهد و براساس نقشه های این اپراتور هنوز در محله های این شهرستان ضعف در پوشش اینترنتی و آنتن دهی وجود دارد، به طوری که در شهر پرند هر چه از مرکز شهر دور خواهیم شد از میزان دسترسی افراد به اینترنت همراه اول کاسته  و بر فقر اینترنتی افزوده خواهد شد، نصیرشهر نیز از این قاعده مثنتی نیست.

رایتل نیز به عنوان دیگر اپراتور فعال در شهرستان رباط کریم در پرند پوشش دهی قابل توجهی دارد و اما در برخی از شهرک های رباط کریم نمی توان از اینترنت آن استفاده بهینه کرد.

اما ایرانسل به عنوان دیگر اپراتور دیگر این شهرستان توانسته رضایت نسبی را در میان مردم و حتی پوشش دهی محله های رباط کریم کسب کند اما این بدان معنا نیست که بتوان نمره ۱۰۰درصدی به این اپراتور داد چرا که پوشش به معنای سرعت نیست و اغلب کاربران با کاهش سرعت اینترنت در این شهرستان مواجه هستند.

خبرنگار ما با بررسی میدانی از پوشش اینترنت در برخی نقاط چنین گزارش می دهد؛ در برخی از محله ها چون نزدیک به میدان شهید بهشتی و خیان امام خمینی(ره) اینترنت وضعیت مناسبی ندارد.

در شترخوار رایتل و همراه اول و ایرانسل وضعیت قابل قبولی دارند اما همراه اول از انتن دهی مناسبی برخوردار نیست.

برخی از شهرک ها رباط کریم نیز مانند رجایی و فرهنگیان وضعیت نامناسبی در آنتن دهی دارند به طوری که یکی از شهروندان در گفت وگو با خبرنگار ما از وضعیت موجود این شهرکها اظهار گلایه می کند.

وی می گوید: از آنجایی که مستاجر و مجبور به جابجایی در شهرک هستیم هر ساله باید وضعیت اینترنت آن محله را بررسی سپس عقد قرارداد کنیم چرا که محله فرهنگیان و رجایی ایتنرنت مناسبی ندارد و حتی امکانات برای استقرار خطوط ثابت در آپارتمان ها نیز وجود ندارد.

به هر حال اپراتورها باید رضایت کاربران را به دست آورده و در این راستا باید تلاش کنند و بهترین خدمات را ارائه دهند.

در ادامه تصاویری از نقاط آنتن دهی و وضعیت اینترنت سه اپراتور را در شهرستان رباط کریم خواهید دید.

همراه اول در رباط کریم همراه اول در پرند همراه اول در نصیرشهر رایتل در پرند رایتل در رباط کریم پوشش دهی اینترنتی اپراتور ایرانسل وضعیت اینترنت در شهرهای تهران وضعیت اینترنت ایرانسل در رباط کریم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *