اختصاصی/ رییس ثبت احوال شهرستان رباط کریم خبر داد:

آماری تکان دهنده از ازدواج و طلاق در رباط کریم/ پرند معضلی بزرگ در افزایش آمار طلاق

رییس ثبت احوال شهرستان رباط کریم گفت: ما نسبت به سال گذشته در شهرستان افزایش آمار طلاق را داریم و این به احتمال خوابگاهی بودن پرند و اینکه ازدواج در جاهای دیگر و طلاق در شهرستان ما صورت می گیرد بر خواهد گشت.

مهدی بابایی، رییس ثبت احوال شهرستان رباط کریم در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز از کاهش و افزایش ازدواج و طلاق در شهرستان رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: درخصوص ثبت ولادت مهلت ۱۵ روزه وجود دارد و افراد پس از تولد فرزندانشان مهلت ۱۵ روزه دارند تا به ثبت احوال محل خود مراجعه و برای دریافت شناسنامه اقدام کنند.

وی افزود: مهلت ثبت فوت شدگان در سیستم ثبت احوال ۱۰ روزه بوده و افراد موظفند تا در موعد مقرر برای ثبت اقدام کنند که در غیر این صورت نیز با پرداخت جریمه مواجه خواهند شد و سپس عمل ثبت انجام می شود.

رییس ثبت احوال شهرستان رباط کریم در ادامه ابراز کرد: در صورت عدم ثبت فوت افراد می تواند تبعات حقوقی از جمله سو استفاده از هویت فرد را به دنبال داشته باشد که لازم است عمل ثبت فوت هر چه سریعتر صورت گیرد.

وی با اشاره به ولادت های فروردین ماه شهرستان، اظهار کرد: این رقم در ماه فروردین ماه سال اخیر ۲۲۳ مورد تولد بوده که این رقم در ماه مشابه سال گذشته ۲۶۳ تولد بوده است که آمار تولد در شهرستان به شدت کاهش یافته است.

بابایی همچنین در ادامه به آمارهای ولادت در ماه اردیبهشت ماه سال های ۹۴ و ۹۵ اشاره و گفت: ولادت در اردیبهشت ماه ۹۵، دویست و پنجاه و هشت نفر بوده ای در حالی است که آمار در ماه مذکور سال گشته ۳۳۹ نفر بوده و مستلزم آن است تا در این باره فرهنگ سازی شود و خطرات پیری جمعیت تبیین شود.

وی بیان کرد: وفات در فروردین ماه سال جاری ۲۹ مورد ثبت شده که این رقم در سال گذشته ۲۰ نفر بوده و در این باره نیز روند افزایش داشته ایم.

رییس ثبت احوال شهرستان رباط کریم ادامه داد: آمار وفات در اردیبشهت ماه سال جاری ۲۴ نفر بوده و در سال گذشته نیز ۳۰ نفر می باشد.

وی با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری، اظهار کرد: در فروردین ماه سال جاری ۴۵ ازدواج و ۵ طلاق به ثبت رسیده است و این در حالی است که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷۳ و ۲۴ بوده است.

بابایی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری نیز ۵۰و ۷۴ مورد طلاق و ازدواج به ثبت رسیده است که در مدت مشابه گذشته نیز این ارقام به ترتیب ۳۷ و ۹۶ مورد بوده که در این موضوع نیز شهرستان با هشدار جدی مواجه است.

وی ابراز کرد: ما نسبت به سال گذشته افزایش آمار طلاق را داریم و این به احتمال خوابگاهی بودن پرند بر می گردد و اینکه ازدواج در جاهای دیگر صورت می گیرد و طلاق در شهرستان ما صورت می گیرد بر خواهد گشت.

رباط کریم سه دفتر پیشخوان دارد/ مردم ما را یاری کنند

رییس اداره ثبت احوال شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به تعویض شناسنامه و صدور کارت هوشمند ملی تصریح کرد: ما تا پایان سال ۹۴ یک دفتر پیشخوان در شهرستان رباط کریم داشتیم که این رقم با پیگیری های صورت گرفته دو دفتر پیشخوان در پرند و وحیدیه شیریندر اضافه شده است.

وی ادامه داد: در فروردین و اردیبشهت ماه سال ۹۵،۲۹۲۷ درخواست کارت هوشمند ملی را داشته ایم که برای ثبت نام نیز افرا باید با مراجعه به کافی نت ها از یا طریق اینترنت منزل وارد سایت سازمان ثبت احوال شوند و در قسمت پیش ثبت نام شود و نوبت گیری شود و سپس مراحل بعدی را نیز انجام دهد.

وی اضافه کرد: برای صدور کارت هوشمند ملی، باید افراد چند مرحله عکسبرداری، اسکن انگشتان دست، اسکن شناسنامه و مدارک است که برای هر فرد ۲۰ دقیقه زمان خواهد برد و مردم نیز باید ما را در این امر یاری کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

۱ دیدگاه

  1. یک خبرنگار پاسخ

    پرند معضلی بزرگ در افزایش آمار طلاق/ چاره کار در دست خود شما رباط کریم است. پرند را مستقل کنید تا ما را هم سیاه نشان ندهید. جمعیت پرند از رباط کریم بیشتر است ولی محدودترین خدمات را نسبت به شما داریم . شما که منصف هستید این مسائل را هم اعلام کنید. سینما، پارک، فرهنگسرا، کتابخانه، فضای ورزشی، و….. نداریم بعد می گوید چرا به رباط کریم می آییم. با ایجاد یک فرمانداری در پرند ما را مستقل کنید بعد ببینیم کدام شهر تاریک دیده می شود.
    پرند نگین فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی غرب استان تهران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *