در جلسه ستاد برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رباط کریم مطرح شد؛

آمادگی مساجد رباط کریم برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف/ حضور بانوان مبلغه در اعتکاف

ستاد برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رباط کریم امروز تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، ستاد برگزاری مراسم معنوی اعتکاف شهرستان رباط کریم ساعاتی پیش در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان تشکیل جلسه داد.

براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام علی تولایی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط کریم ماه رجب را ایام خودسازی خواند و اظهار کرد: آنچه در روایات و از لسان ائمه اطهار(ع) آمده بر بهره گیری از ماه رجب تأکید فراوانی شده است.

وی افزود: رجب ماه خدا است و باید تا می توان از آن استفاده کرد، این ماه را می توان ایام بخشش گناهان دانست.

حجت الاسلام تولایی با اشاره به تهاجم همه جانبی دشمنان علیه جوانان، بیان کرد: علی رغم گستردگی تهاجم های دشمنان، جوانان هر ساله در مراسم معنوی اعتکاف حضور پرشوری دارند و خالصانه حضور می یابند.

وی تأکید کرد: بر همین اساس هر ساله شهرستان جلساتی را تشکیل و به پیشواز این مراسم معنوی می رود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رباط کریم ادامه داد: برخی از مساجد هرساله برنامه های متنوعی رابرگزار می کنند که این رقم نیز امسال در حال حاضر ۱۷ مسجد است.

افتخار اصغری، مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان رباط کریم نیز در ادامه بر آمادگی بانوان مبلغ این مدرسه علمیه برای اعزام در ماه رحب خبر داد و گفت: ما آمادگی آن را داریم تا کارشناسان دینی این مدرسه علمیه را برای آشنایی نوجوانان و جوانان با آموزه های دینی به مساجد اعزام کنیم.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا در تمامی مساجد شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر از سخنرانان و مداحان برجسته دعوت شود تاجوانان را با آموزه های اسلامی آشنا کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *