حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس

همزمان با پیشروی های گسترده نیروهای کرد سوریه در عمق مواضع گروههای تروریستی تکفیری داعش، ارتش آزاد و القاعده در استانهای حلب و حسکه این کشور، از صبح امروز نیروهای گروه تروریستی تکفیری داعش حملات وسیعی را برای بازپس گیری شهر “تل ابیض” آغاز کرده اند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  همزمان با پیشروی های گسترده نیروهای کرد سوریه در عمق مواضع گروههای تروریستی تکفیری داعش، ارتش آزاد و القاعده در استانهای حلب و حسکه این کشور، از صبح امروز نیروهای گروه تروریستی تکفیری داعش حملات وسیعی را برای بازپس گیری شهر “تل ابیض” واقع در شمال استان رقه آغاز کرده اند.

حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس
بنابر این گزارش، صدها تن از نیروهای داعش با حمله همزمان به دو شهر سلوک و تل ابیض تلاش کردند تا کنترل آنها را بدست گیرند. منابع میدانی از سیطره نیروهای داعش بر شهر سلوک و ادامه درگیری ها میان تروریستها و کردهای سوریه در حاشیه تل ابیض خبر داده اند. نیروهای داعش از تسلیحات سنگین همچون توپخانه، موشک و خمپاره اندازها برای هدف قرار دادن مواضع نیروهای کرد عضو گروه “ی پ گ ” استفاده می کنند.
حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس
فعالان رسانه ای ترکیه نیز تصاویری از بمباران اشتباهی شهر تل ابیض توسط هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش منتشر کرده اند. داعش از سیطه نیروهای خود بر روستاهای “عین عروس، حمام ترکمان و عین عیسی” خبر داده اند اما مستندات این سیطره هنوز منتشر نشده است. این مناطق چند ماه پیش در حمله گروههای کرد سوری با حمایت هوایی بمب افکنهای آمریکایی از تروریستهای داعش پاکسازی شده بود.
حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس
حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس
حمله داعش به تل ابیض سوریه+عکس
انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *