رییس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم:

۳۰ خانه قرآنی در رباط کریم فعالیت می‌کنند

رئیس تبلیغات اسلامی رباط کریم، عنوان کرد: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.

حجت الاسلام علی تولایی،رئیس تبلیغات اسلامی رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی رباط نیوز با اشاره به فعالیتهای قرآنی در سطح شهر و روستاهای رباط کریم، اظهار کرد: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.

رئیس تبلیغات اسلامی رباط کریم گفت: ۳۰ خانه قرآن شهری و روستایی در این شهرستان مشغول فعالیت در زمینه آموزش قرآن هستند.
وی، افزود: در این مراکز کلاس آموزش قرآن در رشته های روخوانی، روان خوانی، تجوید، حفظ، مفاهیم و داستان های قرآنی ویژه سنین مختلف برگزار می شود و علاوه بر فعالیت های قرآنی، فعالیت های فرهنگی، مذهبی، اردوئی و ورزشی نیز از دیگر برنامه های این مراکز قرآنی است.

تولائی با اشاره به تعریفی از خانه های قرآنی، عنوان کرد: تشکلی است مردمی و غیر دولتی که توسط اشخاص حقیقی تأسیس شده و غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر انتفاعی و دارای ماهیت حقوقی مستقل بوده و مطابق دستورالعمل و ضوابط سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل شده و کانونی برای توسعه و ترویج فرهنگ و آموزه‌های قرآنی در شهرها و روستاها به شمار می‌رود.

این مسئول ابراز کرد: نشر و ترویج فرهنگ روح بخش قرآنی در جوامع، ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی آحاد جامعه و تلاش برای ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی و تلاش در جهت گسترش آموزه های قرآنی در بین خانواده ها از اهداف تأسیس خانه قرآنی است.

انتهای پیام/

۲ دیدگاه

  1. ۳۰ خانه قرآنی در رباط کریم فعالیت می‌کنند - مرجع خبری تهران - خبر تهران - اخبار تهران - آخرین اخبار تهران - خبرگزاری تهران - مطبوعات تهران - تهرا

    […] گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در سطح شهر و روستاهای […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *