فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) رباط‌کریم:

۱۰۰ ویژه برنامه «آبروی محله» در رباط‌کریم برگزار می‌شود

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) رباط‌کریم از برگزاری ۱۰۰ برنامه با عنوان «آبروی محله» برای شناساندن شهدا به مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، به مناسبت هفته دفاع مقدس سرهنگ علی‌اصغر شهیری در نشست با خبرنگاران به اهم برنامه‌های خود در سطح شهرستان رباط‌کریم پرداخت و اظهار داشت: در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی در زمینه تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با عنوان «یاد یاران» و همایش تجلیل از فرماندهان ادوار بسیج و مدافعان سلامت که در دوران کرونا به معنای واقعی برای سلامت مردم تلاش کردند برگزار می‌شود.

وی از برپایی ایستگاه‌های همیاران سلامت خبر داد و افزود: نیروهای بسیج در کنار مدافعان سلامت به ویژه در ایام کرونا به میدان آمده‌اند و خدمت‌رسانی را صادقانه و بی‌منت به ویژه برای مناطق محروم سرلوحه کار خود قرار دادند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) رباط‌کریم در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب، دیدار از ۱۰۰ خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، ادای احترام و گلباران مزار شهدا در دو نقطه از شهرستان، بازگشایی نمادین مدارس تحت عنوان زنگ مقاومت، برگزاری همایش ائمه جماعات و فرماندهان بسیج از دیگر برنامه‌های سپاه رباط‌کریم در هفته دفاع مقدس است.

شهیری از افتتاح طرح عملیات جهادی در منطقه الارد و پرندک خبر داد و تصریح کرد: قریب به ۵۰ برنامه مهم شامل آسفالت معابر عمومی، توجه به آب‌های سطحی که در منطقه رها شده است و تأمین بسیاری از موضوعات اجتماعی رسیدگی به محرومین محلی پیرامون مسائل فرهنگی و ورزشی را در هفته دفاع مقدس اجرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان داشت: ۱۰۰ برنامه در سطح شهرستان تحت عنوان برنامه آبروی محله در شناساندن شهدا به مردم است که با همکاری خانواده شهدا این معرفی صورت می‌گیرد.

فرمانده سپاه رباط‌کریم با توجه به اهمیت احداث اماکن ورزشی در سطح شهرستان اظهار داشت: یک سالن ورزشی در پرندک راه‌اندازی می‌شود و سالن ورزشی الارد که متأسفانه به دلیل نواقص قابل استفاده نیست را پس از بررسی کاستی‌ها قابل بهره‌برداری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت معنویت، زنان خانواده و سلامت عنوان کرد: در هفته دفاع مقدس ۱۱۲ نشست روشنگری و بصیرتی خواهیم داشت و همچنین برگزاری میز خدمت بسیج اقشار در محلات اسلامی، برگزاری مسابقات از زندگی بانوان شهیده در فضای مجازی، حضور سازمان یافته گردان‌های بسیج پایه در نماز جمعه، اجرای مانور فرهنگی در مورد بانوان، راه‌اندازی کارگاه‌های تحکیم بنیاد خانواده، ویزیت رایگان در حوزه سلامت از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

شهیری از اکران فیلم‌های دفاع مقدس در پایگاه‌های بسیج و مساجد خبر داد و بیان داشت: برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوعات دفاع مقدس و موضوعات فرهنگی را در هفته دفاع مقدس خواهیم داشت همچنین میز خدمت بسیج اقشار در محلات اسلامی برپا خواهد شد و مانور امر به معروف و نهی از منکر خواهیم داشت.

وی از توزیع اقلام فرهنگی با موضوع دفاع مقدس خبر داد و گفت: جشنواره سرباز، مسابقات قهرمانی فوتسال، تیراندازی، کاروان نمادین مقاومت در سطح شهرستان تحت عنوان ولایت مداری جوانان و علم و دانش پژوهی در این هفته برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه رباط‌کریم در راستای وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی و استکبار ستیزی بیان داشت: اردوی باغ موزه دفاع مقدس ویژه حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج، برگزاری یادواره‌های شهدا از جمله شهدای گمنام نصیرشهر، راه‌اندازی ایستگاه‌های صلواتی در فرودگاه امام (ره) همچنین برگزاری «عصر شعر دفاع مقدس» ویژه بسیج هنرمندان را در هفته دفاع مقدس نهادینه کرده‌ایم.

شهیری افزود: از دیگر برنامه‌های ویژه دفاع مقدس تحت عنوان نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان، کمک مؤمنانه در حوزه‌ها، پایگاه‌ها و ناحیه، برگزاری تئاتر، نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس، برگزاری مسابقه از وصیت نامه شهدا، برگزاری مسابقات بومی و محلی، برگزاری میز خدمت مشاوره تحصیلی و راه‌اندازی پویش‌ها در فضای مجازی با موضوعات دفاع مقدس نیز عناوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه رباط‌کریم در پایان با اشاره به اجرای میدان تیر گردان‌های بسیج پایه و مسئولین خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس مستند تهیه‌ شده از خانواده شهدا در قالب کلیپ در فضای مجازی منتشر خواهیم کرد و همچنین از نمایشگاه هوافضا ویژه مسئولان بازدید به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *