یک هنرمند رباط کریمی:عدم پرداخت وام به هنرمندان آزار دهنده است

طاهری گفت: با وجود کارآفرینی‌ها و حضور در مسابقات صنایع دستی حتی نتوانستیم یک وام بگیرم تا بتوانم دایره وسعت کارهای خود را افزایش دهیم، عدم حمایت صنایع دستی از سوی برخی مسئولان و کوتاهی در پرداخت وام برای هنرمندان آزار دهنده است.

خدیجه طاهری، هنرمند رباط کریمی در گفت وگو با رباط نیوز، با اشاره فعالیتش در صنایع دستی اظهار کرد: از ۵ سالگی وارد دنیای هنر و صنایع دستی شدم، بیش از بیست سال است که دنیای حرفه‌ای را پشت سر گذاشته‌ام و مشغول به فعالیت‌های هنری هستم.

وی افزود: ابتدا کارهایم را با خط آغاز کردم و سپس وارد مرحله خمیر شدم و بعد از آن کارهای کتیبه و مجسمه‌سازی و سفال سازی را ادامه دادم.

این هنرمند رباط کریمی می‌گوید: عمده فعالیتم بر روی شیشه های شکسته و کوزه‌ است و حتی می‌شود از دور ریختنی‌ها در جهت ساخت وسایل زینتی بهره گرفت.

وی ادامه داد: شانه تخم‌مرغ، روزنامه، خاک اره و … جزء مواد اولیه کارم است و از آن تابلو، کارهای شیشه، کاشی‌کاری، محراب، آیینه‌کاری و کتیبه نقش برجسته روی سفال می‌توان ساخت.

طاهری با اشاره به نیاز امروز هنرمندان صنایع‌دستی بیان کرد: مواد اولیه را از تهران خریداری می‌کنم، به دلیل نداشتن کوره با مشکلات فراوانی مواجه هستیم، شکستگی و عدم تحویل، تأخیر در تحویل سفال‌ها و کتبیه ها به دلیل نداشتن کوره است.

وی ادامه داد: چسب‌ها را از مواد طبیعی مانند بامیه می گیرم و از آن به جای چسب استفاده می‌کنم، سفیده تخم مرغ را هم می‌توان به جای چسب در کارها استفاده کرد.

این هنرمند رباط کریمی گفت: از پوست تخم مرغ، شیشه شکسته، جا شمعی و … می‌توان بسیاری از وسایل زینتی را ساخت و از آن استفاده کرد.

طاهری بیان کرد: با وجود کارآفرینی‌ها و حضور در مسابقات صنایع دستی حتی نتوانستیم یک وام بگیرم تا بتوانم دایره وسعت کارهای خود را افزایش دهیم، عدم حمایت صنایع دستی از سوی برخی مسئولان و کوتاهی در پرداخت وام برای هنرمندان آزار دهنده است.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *