آن هایی که به ماهواره «نه» گفتند/بخش اول

یک شهروند رباط کریمی: هدف سریال‌های ماهواره‌ای ترویج بی بند و باری است

یک شهروند رباط کریمی گفت: این گونه فیلم ها در راستای آسیب زدن به نظام خانواده های اسلامی تولید می شوند، به گونه ای که در آن ها به وضوح خیانت به همسر و فرزندان مشاهده می شود، این فیلم ها با پخش چندین ساله سعی در تغییر رفتارهای ایرانی ها دارند.

رضوانه حمیدی، یکی از شهروندان رباط کریم در گفت وگو با رباط نیوز اظهارکرد: چند هفته پیش با یکی از دوستان بر سر ماهواره گفت وگو می کردیم، او از فیلم ها، موسیقی ها و برنامه های آشپزی و … می گفت به طوری که سرگرمی روزانه اش و فرزند کوچکش ماهواره بود.

وی افزود: تعریف های دوستم سبب شد تا ما نیز برنامه های ماهواره را در خانه جای دهیم، در حقیقت بر این باور بودیم که می شود به نوعی در جامعه کنونی، ما زنانی که به دور از اشتغال هستیم با این گونه برنامه ها سرگرم و نکات آموزنده ای را فرا گیریم.

حمیدی در ادامه با بیان اینکه نکته آیا ماهواره سرگرمی خوبی برای خانواده های ایرانی است یا نه؟ ابراز کرد: به عقیده ام نمی توان ماهواره را ابزاری دانست که در میان خانواده ها قرار گیرد چرا که وقت را هدر داده و فیلم هایی با مضمون غیر انسانی و غیر دینی پخش می کند.

وی افزود: ماهواره جوانان را به سمت هوسرانی، خیانت و بی مسئولیتی سوق می دهد و این خود بزرگترین خطر برای جوان ایرانی به شمار می آید.

این شهروند رباط کریمی همچنین تأکید کرد: فیلم های این ابزار نه تنها بزرگسالان را به فساد اخلاقی و روحی و روانی  می کشاند بلکه برنامه های کودک این شبکه ها نیز فرزندان ما را به بلوغ زود رس دچار و کودکان را به سمت آسیب های اجتماعی و فرهنگی سوق می دهد.

وی بیان کرد: این گونه فیلم ها در راستای آسیب زدن به نظام خانواده های اسلامی تولید می شوند، به گونه ای که در آن ها به وضوح خیانت به همسر و فرزندان مشاهده می شود، این فیلم ها با پخش چندین ساله سعی در تغییر رفتارهای ایرانی ها دارند.

حمیدی درباره علت کنار گذاشتن دستگاه ماهواره خود این چنین می گوید: از آن جایی که مومن نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شود در همین راستا و با توجه به آسیب هایی که این ابزار برای خانواده ها دارد سعی بر آن داشتیم که ضمن کنار گذاشتن این ابزار، دیگر را به این سمت و سو و تفکر سوق دهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن هیچ گاه از دشمنی دست بر نخواهد بر داشت، اظهار کرد: به طور قطع شبکه های بیگانه دلشان به حال کسی نمی سوزد، این ها همان کسانی هستند که هشت سال با تمام قوا در برابر کشور اسلامی ایران ایستادند تا شاید بتوانند ضربه ای وارد کنند، اینهایی که دیروز برادران و خواهران ما را شهید، اسیر و جانباز کردند آیا می شود گفت دلشان به حال ما می سوزد؟ به طور قطع باید ملت ما مستحکم و چون دفاع مقدس در جنگ فرهنگی بایستند و نگذارند جوان پاک ایرانی قد خمیده در خیابان دیده شود.

این شهروند همچنین اضافه کرد: شبکه های داخلی باید در سریال ها به موضوعات روانشناسی نگاه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند مخاطبان خود را حفظ کنند.

وی بیان کرد: پخش سریال های متناسب با روحیه دینی کشور و همچنین توجه به علائق مردم نقش مهم و بسزایی را در دور کردن خانواده ها از سریال های ماهواره ای خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *