یورش شهرک‌نشینان به محوطه مسجدالاقصی

ده‌ها تن از شهرک‌نشینان صبح امروز (سه شنبه) با پشیبانی نیرو‌های اشغال‌گر اسرائیل به محوطه مسجدالاقصی یورش بردند. همچنین مفتی قدس نسبت به حفاری در زیر این مسجد هشدار داد.

به گزارش رباط نیوز، شاهدان عینی می‌گویند، پلیس اسرائیل به همراه نیرو‌های سراپا مسلح در کنار مسجد الاقصی مستقر شدند تا شهرک‌نشینان از “باب المغاربه” وارد این مسجد شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از الیوم السابع، شهرک‌نشینان همه روزه جز روز‌های جمعه و شنبه در دو نوبت صبح و عصر با هماهنگی پلیس اسرائیل از درب مذکور وارد محوطه این مسجد می‌شوند که از زمان اشغال ناحیه شرقی قدس اشغالی در سال ۱۹۶۷ بر این درب کنترل دارد.

عزام الخطیب، رئیس مرکز اوقاف شهر قدس در این باره از حفر پایین‌ترین بخش شمالی منطقه موزه اسلامی، واقع در غرب مسجدالاقصی نزدیک درب مغاربه توسط اسرائیل خبر داد.

وی در اظهارات مطبوعاتی گفت، این اخبار نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی فعالیت‌های پنهانی داشته و تلاش می‌کند تونل‌های مختلفی در قسمت پایین مسجد الاقصی به ویژه در منطقه کاخ‌های اموی را به یکدیگر متصل کند.

الخطیب از سازمان یونسکو خواست وارد عمل شده و یک هیئت رسمی برای شناسایی محل‌های حفر شده در اطراف این مسجد اعزام کند.

وی همچنین از پلیس اشغال‌گر صهیونیستی خواست به کمیته تعیین شده از سوی دولت اردن اجازه دهد وارد این محل‌ها شود.

الخطیب افزود، پلیس اسرائیل همچنان مانع تکمیل طرح‌های اداره اوقاف اسلامی می‌شود.

همچنین شیخ محمد حسین، مفتی قدس و فلسطین و خطیب مسجدالاقصی نسبت به حفاری‌ها هشدار داد.

مفتی قدس و فلسطین با خطرناک خواندن عملیات حفاری در مسجدالاقصی به ویژه اینکه با وقوع هر زلزله‌ای ساختمان این مسجد خسارت خواهند دید، از جهان عرب و اسلام و سازمان‌های بین‌المللی ذی‌ربط خواست در این راستا اقدامی انجام داده و برای توقف این طرح‌ها مقامات رژیم اشغال‌گر را تحت فشار قرار دهند.

شیخ حسین همچنین درخواست شهرک نشینان تندرو برای انجام تظاهرات شبانه اطراف دیوار‌های شهر قدیمی قدس را محکوم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *