مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

یارانه آبان سه‌شنبه ۲۶ آبان واریز می‌شود

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داد، یارانه ۴۵۵۰۰تومانی آبان‌ماه ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۶ آبان واریز می‌شود و همان زمان قابل برداشت خواهد بود.

به گزارش رباط نیوز به نقل از تسنیم، اکبر ایزدی در مورد زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه سال جاری اظهار داشت: پنجاه و هفتمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۲۶ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و در همان زمان قابل برداشت است.

به گزارش تسنیم، از ابتدای پرداخت یارانه نقدی در ۲۸ آذر ۱۳۸۹ ماهانه حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها پرداخت شده است؛ هزینه‌ای که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از مرز ۲۰۰هزار میلیارد تومان گذشته است.

براساس قانون بودجه سال ۹۴، سقف منابع توزیع نقدی یارانه ۳۹هزار میلیارد تومان است که دولت باید برای تأمین منابع لازم، حدود ۶میلیون نفر را از مجموع ۷۶میلیون نفری که یارانه دریافت می‌کنند حذف کند؛ تا امروز یارانه نقدی ۳میلیون نفر از افراد پُردرآمد کشور حذف شده و شمار حذف شدگان به نصف رقم ۶میلیونی که در قانون بودجه آمده رسیده است.

این در حالی است که در مهر ماه سال جاری علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حذف یارانه ۲میلیون نفر از افراد پردرآمد خبر داده و گفته بود: ما می‌خواهیم به تکلیف قانونی که مجلس برای دولت در نظر گرفته، برسیم. طبق قانون مجلس حدود ۶میلیون نفر باید از دریافت یارانه حذف شوند.

وی بیان کرده بود: بیش از ۲٫۱میلیون نفر را حذف قطعی کردیم که ۸۰ درصد شکایت نکردند. در ارتباط با آن ۲۰ درصد هم زمانی که نشانشان دادیم چه اموالی در اختیار دارند، ۱۰ درصدشان قبول کردند و رفتند اما آن ۱۰ درصد هم می‌گفتند: بله، شاید این اموال را داشته باشیم اما در خانه بیمار سرطانی یا دانشجو و یا تحصیلکرده بیکار داریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *