پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز - http://robatnews.ir

یادواره ۵۲۷ شهید شهرستان رباط کریم برگزار می‌شود/ برگزاری ۲۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز،سرهنگ قنبری فرمانده سپاه شهرستان رباط‌کریم، با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس روایت تلاش‌های جانانه نوجوانان دیروز و مردان امروز در برابر تهاجم همه جانبه دشمنان انقلاب است، آن روزها هیچ صدایی در برابر مظلومیت جوانان ما در خاکریزها بلند نمی‌شد و مظلومانه شهید می‌شدند.

وی ادامه داد: رزمندگان انقلاب اسلامی بدون هیچ سلاح و تفنگی و با ایمان مقابل دنیا می‌ایستادند، این رمز پیروزی ما در برابر دشمنان مسلح بود.

سرهنگ قنبری با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان رباط‌کریم، از ابتکار نو سپاه در شهرستان خبر داد و ابراز کرد: تجلیل از برترین‌های کنکور سال ۹۸ در رباط‌کریم روز گذشته صورت گرفت، این به تقویت روحیه این جوانان کمک می‌کند.
وی ادامه داد: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، بیش از ۸۰ نفر از بانوان بسیجی برای آشنایی با روایتهای جنگ به باغ موزه دفاع مقدس اعزام شدند.

وی تاکید کرد: سپاه رباط‌کریم بیش از ۲۰۰ برنامه با محورهای گوناگون را در سطح شهرستان برگزاردخواهد کرد که در این بین ۳۵ برنامه شاخص و برتر می باشد.

وی برگزاری ویزیت رایگان،برپایی نمایشگاه کتاب در پرند، مسابقات کتابخوانی و دیدار با خانواده‌های شهدا را از دیگر عناوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح شهرستان رباط‌کریم دانست.

فرمانده سپاه شهرستان رباط‌کریم ادامه داد: همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان بسیج در مسجد جامع پرند و با حضور سردار طهماسبی از حوزه نمایندگی سازمان بسیج برگزار خواهد شد.

وی به یکی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حرکت نمادین فرزندان رباط‌کریم با مناطق عملیاتی جبهه ها با همان شکل ایام دفاع مقدس را خواهیم داشت که این به زنده شدن خاطرات کمک می‌کند.
وی ابراز کرد: رباط‌کریم در ایام دفاع مقدس ۵۲۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده و ۷ شهید دیگر در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیده‌اند و امروز رباط‌کریم ۵۲۷ شهید را در خود جای داده است.

وی یادآور شد: برگزاری یادواره ۵۲۷ شهید دفاع مقدس در شهرستان رباط‌کریم در دستورکار قرار دارد.وی همچنین در بخش پایانی این گفت وگو، از برگزاری همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: با حضور فرمانده سپاه استان تهران از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس تمام نیروهای مسلح مستقر در شهرستان رباط‌کریم قدرددانی خواهد شد.

انتهای پیام/