گفت وگویی گرم با جوان موفق رباط کریمی در کنکور امسال

سجاد زندی، دانش آموزی است که توانسته با تمام مشکلات و سختی ها کنار آمد تا رتبه مطلوبی را در کنکور امسال به دست آورد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، سجاد زندی، دانش آموزی است که توانسته با تمام مشکلات و سختی ها کنار آمد تا رتبه مطلوبی را در کنکور امسال به دست آورد.

در ذیل مصاحبه خبرنگار ما با سجاد زندی را خواهید دید:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان که این مصاحبه را می خوانند. سجاد زندی هستم متولد سال ۱۳۷۵ در اسلامشهر که تحصیلات خود را در مقطع راهنمایی در مدرسه راهنمایی امام علی (ع) شهرستان رباط کریم و سال اول در دبیرستان در مدرسه مطهری گذراندم.

بنا بر علاقه بسیار به رشته تجربی تحصیلات نظری خود را تا کنکور در دبیرستان مرحوم ارسنجانی رباط کریم با معدل کتبی۱۸.۸۶ انجام دادم و در کنکور سال ۹۴ رتبه ۱۷۳۳ را کسب که با راهنمایی خانواده و تصمیم خود در کنکور سال ۹۵ هم شرکت کردم که موفق به کسب رتبه ۱۸۷  کنکور سراسری شدم.

photo_2016-08-25_14-03-18

-کمی از دوران کنکور و ویژگی های خود در این دوران را برای خوانندگان عزیز بازگو کنید.

به نظر خودم مهم ترین ویژگی من چه در دوران تحصیلی و چه در دوران کنکور تداوم بود که علی رغم تمام تمسخر ها و حرف های که می شنیدم با حفظ این تداوم و همت و تلاش خود توانستم به رتبه دلخواه خود برسم.در سال اول کنکور که همرا با مدرسه بود من نظم زیادی نداشتم و حتی شاید در بعضی از درس ها راه اشتباهی را در پیش گرفته بودم که همین امر سبب شد در سال اول رتبه ی خوبی کسب نکنم و بعد دیدن نتیجه کنکور علی رغم نا امیدی تصمیم به کنکور دوباره گرفتم و با تغییر دادن روش خود و تلاش همت توانسته ام به مطلوب و رتبه مورد نظر خود برسم.

-در دوسال کنکور خود از چه امکاناتی استفاده کردید؟

امکانات و ابزار درس خواندن من بسیار ابتدایی و ساده بود،در حد یک آزمون آزمایشی که آن هم بورس بود و چند جلب کتاب کمک آموزشی که آن هارا هم امانت گرفته بودم و از هیچ موسسه و جزوات کنکور و کلاس های درس متداول استفاده نکردم و توانستم با توکل بر ایزد منان و تلاش و پشت کار به هدف خود برسم.

-به نظر شما مهم ترین رمز موفقیت در کنکور چیست؟

مهم ترین امر در کنکور تداوم است و عواملی مثل هوش و امکانات سهم چشمگیری در موفقیت در کنکور ندارند.

منظور شما از این تداوم چیست؟ اگر برنامه ای برای خود تنظیم کرده ایم به آن متعهد باشیم و تا آخرین و دقیقه آن را انجام دهیم برای مثال اگر یک برنامه ده ساعته برای خود تنظیم کرده ایم در همین بازه درس بخوانیم و این نباشد که یک روز ساعت درس خواندنمان کم شود و اصلا در یک روز درس نخوانیم.

به نظر شما نقطه ضعف و قوت شما در کنکور چه بود؟

همان طور که گفتم نقطه ی قوت من در کنکور تداوم من بود و بنده سعی بر آن داشتم که در کنکور برای خود نقطه ضعفی را در نظر نگیرم و اگر هم مشکلی بود با یک روش خوب آن را حل کنم برای مثال در سال کنکور من درگیر مشکلی بد خوابی شده بودم که توانستم با راه حل جابجایی ساعت خوابم بر این مشکل چیره شوم.

نظر شما درباره ی کنکور ۹۵ چیست؟

اگر بخواهم بگویم که کنکور ۹۵ سخت تر یا آسون تر از سالی بود به راستی که سخنی برگزافه گفته ام،کنکور دارای چارچوب خاصی است که ممکن سوالات برخی از دروس کمی سخت تر و کمی آسان تر باشد  که با در نظر گرفتن اینکه کنکور یه امتحان همگانی است جای هیچ نگرانی برای داوطلب باقی نمی گذارد.

-نکته و گوشزد شما برای کسانی که داوطلب کنکور ۹۶ هستند چیست؟

اول اینکه به همه ی آن ها میگویم که بر خداوند متعال توکل داشته باشند و اینکه انسان می تواند با ایمان به همت خودبه هر جایگاهی که می خواهد برسد.به شرط اینکه دست از تلاش خود بر ندارد و به تمامی داوطلبین کنکور ۹۶ گوشزد میکنم هیچوقت دنبال تحسین دیگران نباشند و تا وقتی که به رضایت قلبی صد در صد از خود نرسیده اند دست از تلاش بر ندارند.

برنامه ی شما برای آینده چیست؟

برنامه من در آینده این است که در رشته مورد علاقه خود که همان دندانپزشکی تحصیلات تکمیلی را به پایان برسانم تا بتوانم به مردم عزیز و غیور سرزمینم خدمت کنم.

-و اما حرف آخر؟

در آخر هم باید از پدر و مادر و تمامی اعضای خانواده خود که برای موفقیت من بسیج شده بودند تشکر و کمال قدر دانی را داشته باشم و همچنین دوستان خوبم که حضور و دعایشان مایه دلگرمی و انرژی گرفتن من بود نهایت سپاس را داشته باشم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *