عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم خبرداد:کوچ بهاری تاکسی‌های رباط کریم به پایانه/برخی رانندگان اصرار دارند بمانند

عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم گفت: شهرداری درصدد نصب دوربین های پلاک خوان در رباط کریم است تا مسافربران شخصی نتوانند مسافرگیری کنند.

 

محمود حدادی، عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم و رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی این شهر در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به اینکه مسافران اغلب عادت کرده اند تا تاکسی ها در مسیرهای معینی باشد از این رو در زمان انتقال تاکسیها به یک ایستگاه مرکزی با مخالفتهایی از سوی مردم مواجه می شویم.

وی ادامه داد: زمانی که ایستگاه ها در مرکز مشخصی تجمیع شوند، مسافران نیز از این امر مطلع خواهند شد و با هیچ خودروی شخصی به مقصد سفر نمی کنند.

حدادی با اشاره به انتقال ۱۲ ایستگاه به پایانه درحال ساخت میدان آزادگان، ابراز کرد: در این باره مقرر شد تا تعدادی از خطوط تاکسی ها به این پایانه منتقل و در نهایت تمام تاکسی ها به انجا کوچ کنند.

وی تأکید کرد: تمام تلاش شورای اسلامی شهر این است که تاکسی های رباط کریم ساماندهی شوند و شهری زرد نداشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم ادامه داد: اعضای شورا پلی میان مردم و مسئولان هستند، پس در این باره باید تلاش کرد که مشکلات مردم حل و فصل شود.

برخی رانندگان اصرار دارند بمانند

وی با انتقاد از برخی از ایستگاه های تاکسی درباره عدم همکاری برای انتقال، خاطرنشان کرد: نمی دانم چرا برخی از رانندگان و ایستگاه های تاکسی برون شهری برای انتقال به پایانه مرکزی مخالفت می کنند،ایستگاه های شهریار، منجیل آباد و کرج بهتر است در همان پایانه مرکزی باشند.

حدادی تصریح کرد: برخی از ایستگاه ها را شاید نتوان انتقال داد چرا که مسافت ایستگاه تا مقصد بسیار کم بوده و اغلب موجب پیاده روی مسافران و عدم رجوع به ایستگاه می شود، در این باره باید گفت باید درباره انتقال ایستگاه های فرهنگیان،داودیه و آلارد بازنگری شود.

اختصاص ۵ میلیارد ریال برای احداث پایانه

وی به یکی از اقداماتی که شهرداری درخصوص انتقال تاکسی ها به پایانه مرکزی انجام می دهد اشاره کرد و به رباط نیوز گفت: شهرداری درصدد نصب دوربین های پلاک خوان در رباط کریم است تا مسافربران شخصی نتوانند مسافرگیری کنند.

حدادی به میزان بودجه اختصاص یافته برای پایان یافتن احداث پایانه اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ حدود ۵ میلیارد ریال را برای اتمام و احداث پروژه پایانه مرکزی اختصاص داده ایم و سعی می کنیم هر چه سریعتر و با کمترین بودجه این کار تمام شود.

وی اضافه کرد: قرار است تعدادی مینی بوس و لیدباس مردم را پس از انتقال تاکسی ها به پایانه، از بلوار امام خمینی(ره) به صورت رایگان تا این مرکز برسانند و با این حال دغدغه تاکسی داران و مردم رفع می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *