کشف ۲۱دستگاه خودرو خارجی قاچاق در مرزهای آبی هرمزگان

سرپرست دریابانی هرمزگان گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران دریابانی استان، ۲۱ دستگاه خودرو خارجی قاچاق در مرزهای آبی غرب هرمزگان در شهرستان پارسیان کشف و یک باند بزرگ از واردکنندگان خودروهای خارجی قاچاق متلاشی شد.

به گزارش رباط نیوز،سرهنگ سهراب سجادی عصر یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار داشت: فعالیت این باند قاچاق از مدتها پیش تحت نظر نیروهای اطلاعاتی و مرزبانی بود و سرانجام در یک عملیات ضربتی موفق این باند متلاشی شد.
به گزارش ایرنا، وی افزود: خودروهای قاچاق به ارزش ۱۳۷ میلیارد ریال از یک فروند لندینگ کرافت کشف شده است.
سرهنگ سجادی تصریح کرد: خودروهای خارجی قاچاق کشف شده از نوع مینی بوس، تویوتا و هایمن هستند که در عملیات کشف آنها یک فروند لندینگ کرافت نیز توقیف شده است.
وی با اشاره به خسارت جبران ناپذیر قاچاق بر پیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: مرزبانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان را نخواهد داد.
هرمزگان با ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع وسعت ، ۱۳ شهرستان ،دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده‌ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم استان به شمار می‌آید.
موقعیت استراتژیک هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.
شهرستان پارسیان در ۴۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *