کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شورای معماری در شهرداری

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شورای معماری خبر داد و گفت: شهرداری طی دو سال گذشته ۱۲۶ تذکر در حوزه شهرسازی داشته است.

به گزارش رباط نیوز ، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر به برنامه‌های این کمیسیون طی دو سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: کمیسیون شهرساز ی ۲۰۲ جلسه رسمی داشته و پرونده‌های بزرگی از جمله پرونده باغات در آن بررسی، کارشناسی جزئی شده است.

وی افزود: همچنین از طریق این کمیسیون ۳۲ طرح و ۴۱ لایحه مورد بررسی قرار گرفته و بیش از ۲۵۰ بازدید میدانی از طریق این کمیسیون داشته‌ایم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شورای معماری خبر داد و گفت: ۱۷۲ گود پرخطر توسط این کمیسیون مورد بازدید قرار گرفت و  مکاتبات برای مقاوم‌سازی و  جلوگیری از آسیب‌ها انجام شد.

سالاری افزود: ۴۶ نشست و همایش تخصصی ارائه ۹۰ مورد گزارش از سطح مناطق و تهیه و تدوین ۵۰ گزارش تحلیلی از دیگر برنامه‌های این کمیسیون بوده است و ۱۲۶ تذکر طی دو سال گذشته به شهرداری داده‌ایم.

وی از عزم جدی برای تغییر رویکردها خبر داد و گفت: این مسئله در برنامه توسعه شهری مدنظر قرار گرفته است و کاهش رانت، فساد و عدم شهرفروشی را در مدت‌های اخیر شاهد بوده‌ایم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: با همکاری همه در شورای شهر دو طرح موضعی مهم در شهرداری تعیین تکلیف شد که یکی مجموعه ۱۷۰ هکتاری محدوده کن بود و به تفرج‌گاه‌ عمومی تبدیل شد و دیگری مجموعه ۳۰۰ هکتاری باغ فرحزاد است که اقدامات لازم در این راستا نیز انجام شد.

سالاری خاطرنشان کرد: همچنین طی دو سال گذشته ۱۹ طرح نمای ساختمانی مدنظر قرار گرفته جلسات لازم در این راستا برگزار شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *