کاهش عجیب آمار بارش های کشور

قائم مقام وزیر نیرو گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون فقط ۱۰ میلیمتر بارش در سطح کشور داشتیم، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ میلیمتر بارش در سطح کشور ثبت شده بود؛ از اینرو با کاهش ۷۵ درصد میزان بارش ها در کشور مواجه شده ایم.

به گزارش رباط نیوز به نقل از تسنیم، ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو با حضور در غرفه در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات ایران اظهار داشت: شاهد کاهش عجیب میزان بارش های کشور در سال آبی جدید هستیم.

وی افزود: از ابتدای مهرماه تاکنون فقط ۱۰ میلیمتر بارش در سطح کشور داشتیم، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ میلیمتر بارش در سطح کشور ثبت شده بود؛ از اینرو با کاهش ۷۵ درصد میزان بارش ها در کشور مواجه شده ایم.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه “احتمال تشدید بحران آب با کاهش شدید آمار بارش ها افزایش یافته است”، گفت: در صورت ادامه ای روند در بارش ها، شاهد افزایش تعداد شهرهای درگیر با تنش آبی در تابستان سال آینده خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی و بررسی های انجام شده در وزارت نیرو، سال آبی ۹۵ – ۹۶ که از ابتدای مهرماه امسال آغاز شده، سالی با متوسط بارش های زیر متوسط درازمدت خواهد بود.

 

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *