کاهش تدریجی تولید نفت در روسیه

داده وزارت انرژی روسیه در روز دوشنبه نشان داد که تولید نفت روسیه در ماه دسامبر تغییری نکرده و همان ۱۱،۲۱ میلیون بشکه در روزِ ماه های گذشته، که بالاترین حد تولید نفت در حدود ۳۰ سال گذشته بوده، باقی مانده. روسیه اکنون آماده است در نیمه اول سال ۲۰۱۷ تولید نفت خود را به عنوان بخشی از پیمان جهانی با اوپک، با هدف توازن در بازار نفت روزانه ۳۰۰.۰۰۰ بشکه کاهش دهد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از رویترز، قیمت نفت در سال گذشته با ۵۶.۸۲ دلار به انتها رسید، که این قیمت تقریباً بیش از دو برابر قیمت نفت در اوایل سال گذشته می باشد. تولید نفت در ماه دسامبر ۴۷.۴۰۲ میلیون بشکه بوده و این در حالی ست در ماه نوامبر تولید ۴۵،۸۸۴ بشکه بود.

در سال ۲۰۱۶ در مجموع، تولید نفت ۵۴۷.۴۹۹ تن، و یا ۱۰.۹۶ میلیون بشکه در روز بوده، در حالی که در سال ۲۰۱۵، تولید نفت ۱۰.۷۲ بشکه بود.

بر اساس اطلاعات اولیه، که مشمول برخی از واحدهای تولیدی در برخی از شرکت ها نمی شود، تولید نفت در روسنف و گازپروم که شامل روسنفت نیز می شود، ماه به ماه اندکی کاهش یافته.

لوک اویل، تات نفت و توافقات مشارکت در تولید، افزایش تولید نفت را نشان داده اند.

وزارت انرژی روسیه گفته است که به دلیل شرایط آب و هوا و تکنولوژیکی، برنامه ریزی شده است که کاهش تولید رفته رفته و به تدریج صورت گیرد و به طور ناگهانی قطع نشود.

حدود دو هفته پیش نیز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری خود در در پایان سال، گفته بود،.روسیه تولید نفت خامش را کاهش خواهد داد و با سازمان کشور های صادر کنندۀ نفت (اوپک) برای حمایت از قیمت جهانی نفت همکاری خواهد کرد.

پوتین گفته بود که امیدوار است قیمت نفت در سطح فعلی ثابت بماند. قیمت کنونی نفت بالاتر از میانگین قیمت نفتی ست که در بودجۀ روسیه پیشبینی شده بود. بودجۀ سال آیندۀ روسیه با میانگین قیمت بشکه ای ۴۰ دلار بسته شده است.

پوتین گفته اگر قیمت نفت به طور میانگین بشکه ای ۵۰ بماند، به بودجه وابسته به نفت این کشور ۱.۷۵ تریلیون روبل (۲۸.۶۵ میلیارد دلار) در سال آینده اضافه خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *