سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر خبر داد:

کاروانسرای حاج کمال در مسیر ثبت جهانی/ رباط کریم ۴۵ اثر تاریخی دارد

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر گفت: رباط کریم یکی از شهرهای تاریخی استان تهران است که ۴۵ اثر تاریخی را در خود جای داده است.

حمید کریمی، سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر در گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، با اشاره به نقش رباط کریم در تاریخ کشور، اظهار کرد: رباط کریم با دارا بودن ۴۵ اثر در طول اعصار مختلف نقش مهمی را در تاریخ کشور ایفا کرده است، به گونه ای که از  زمان گذشته آثار بسیاری در این شهر برجای مانده است.

کریمی عنوان کرد: به اثار تاریخی شهرستان تاریخی رباط کریم، ۵ اثر تاریخی و فرهنگی اضافه شد ودر حال حاضر شهرستان دارای  ۴۵ اثر تاریخی و فرهنگی است.

وی تأکید کرد: از مجموع ۴۵ اثر تاریخی در شهرستان رباط کریم،۱۶ اثر آن ثبت ملی بوده وپرونده ۱۰ اثر نیز در حال ثبت است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستانهای رباط کریم، بهارستان و اسلامشهر  خاطرنشان کرد: کارهای  اولیه و مقدماتی برای ثبت جهانی کاروانسرای حاج کمال تهیه شده وانشالله در آینده خبرهایی خوبی را برای مردم رباط کریم داریم.

کریمی در پایان با اشاره به حوزه گردشگری این شهرستان، بر پتانسیل بالای رباط کریم تأکید و تصریح کرد: در حوزه کردشگری نیز طرح جامع گردشگری در شهرستان در حال تهیه است تا باتوجه به پتانسیل های که وجود دارد شهرستان به عنوان قطب گردشگری تبدیل گردد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *