ژاپن: کره شمالی در حال آماده شدن برای شلیک یک فروند موشک بالستیک جدید است

یک روزنامه ژاپنی مدعی شد کره شمالی در حال آماده شدن برای شلیک یک فروند موشک بالستیک جدید است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه «آساهی شیمبون» ژاپن نوشت کره شمالی در حال آماده سازی مقدمات برای شلیک یک فروند موشک بالستیک با قابلیت بازگشت به جو زمین است. اگر چنین گزارشی صحت داشته باشد، پیامد‌های ناشی از آن به احتمال زیاد به تنش‌ها در شبه جزیره کره دامن خواهد زد، منطقه‌ای که از قبل نیز با تنش‌هایی روبرو بوده است.

روزنامه آساهی شیمبون به نقل از یک فراری آگاه از برنامه توسعه موشکی کره شمالی نوشت گفته می‌شود کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ۱۱ دسامبر در نشستی با مقامات بلندپایه این کشور دستور شلیک یک فروند موشک بالستیک قاره پیما جدید را صادر کرد که قرار است ۹ سپتامبر سال ۲۰۱۸ انجام شود. این تاریخ مصادف با هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم بر کره شمالی به ریاست کیم ایل سونگ است.

این روزنامه ژاپنی همچنین نوشت این موشک بالستیک قاره پیمای جدید که «اون‌ها ۴ / Unha-۴» نام دارد نمونه بزرگ‌تر موشک ۳۰ متری «اون‌ها ۳» خواهد بود که به نوبه خود نمونه تقویت شده موشک بالستیک دور برد «تائه پودونگ ۲ Taepodong-۲» است.

این فراری آگاه از برنامه توسعه موشکی کره شمالی همچنین مدعی شد کره شمالی قصد دارد ماهواره‌ای را به فضا پرتاب و بررسی کند آیا موشک «اون‌ها ۴» قادر به بازگشت به جو زمین می‌باشد یا خیر.

این در حالی است که منابع اطلاعاتی اعلام کردند هیچ نشانه خاصی دال بر آماده شدن کره شمالی برای شلیک یک موشک بالستیک جدید وجود ندارد.

کره شمالی اواخر نوامبر موشک بالستیک قاره پیمای «هوآسونگ ۱۵» را آزمایش کرد که بیش از ۱۳ هزار کیلومتر برد دارد و قادر است خاک آمریکا را هدف قرار دهد.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *