چه اتفاقی باید رخ دهد تا مدیران فوتبالی محروم شوند؟

با تمام اتفاقاتی که رخ داد سعید فتاحی طی حکمی توسط کمیته اخلاق حین برگزاری مسابقه محروم شد اما فدراسیون فوتبال اجازه اجرای حکم را نداد. در پایان هم کمیته استیناف احکام صادر شده علیه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را وتو کرد و به نوعی آرای صادر شده را رد کرد تا مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با وجود سومدیریت همچنان در راس کار خود باقی بمانند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از پارسینه؛ فینال جام حذفی کشور بین دو تیم پرسپولیس و داماش گیلان در خرداد ماه ۹۸ برگزار شد که با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید، اما کمتر کسی تصور می‌کرد که با حواشی عجیب و غریبی که پیش از برگزاری این مسابقه رخ داد هیچ‌یک از مسئولین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ محروم نشوند!

استیناف حکم به برائت حیدر بهاروند، سعید فتاحی و محمدکاظم طالقانی از تمام اتهامات انتسابی داد و آن‌ها می‌توانند به فعالیت در بالاترین هرم تصمیم‌گیری در فوتبال و حفظ جایگاهی که داشتند، ادامه دهند. این در حالی است که حکم اولیه کمیته اخلاق، محرومیت تعلیقی و سپس محرومیت سنگین برای هر سه نفر بود. کمیته استیناف با استناد به آیین‌نامه فدراسیون فوتبال و کد‌های انضباطی فیفا حکم برائت را صادر کرد و صالحی نیز در مصاحبه اش گفت: «آنچه به این سه نفر منتسب شده، بی‌اعتنایی به صحبت‌های نمایندگان امنیتی استان، عدم مکاتبه با اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان، سوءمدیریت در مدیریت تماشاگران و تأخیر چند ساعته در برگزاری مسابقه بود و در نهایت با انتساب این تخلفات محرز شد که به فوتبال کشور خدشه وارد شده، اما اتفاقاتی که در فینال جام‌حذفی رخ داد، به آقایانی که محکوم شدند ربطی نداشته است.»

پیش از برگزاری دیدار فینال به دلیل سهل انگاری مقامات سازمان لیگ در انتخاب ورزشگاه مناسب، فولاد آرنا به دلیل ظرفیت ۳۰ هزار نفری خیلی سریع توسط هواداران پرسپولیس پر شد و نزدیک به ۱۰ هزار نفر نیز با وجود داشتن بلیت بیرون از ورزشگاه ماندند. اما نکته اصلی راه ندادن هواداران داماش گیلان بود که نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و به همین دلیل مدیرعامل این تیم اعلام کرد تا زمانی که هواداران تیمش وارد ورزشگاه نشوند اجازه حضور بازیکنان تیمش را درون زمین نخواهد داد.

با تمام اتفاقاتی که رخ داد سعید فتاحی طی حکمی توسط کمیته اخلاق حین برگزاری مسابقه محروم شد، اما فدراسیون فوتبال اجازه اجرای حکم را نداد. در پایان هم کمیته استیناف احکام صادر شده علیه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را وتو کرد و به نوعی آرای صادر شده را رد کرد تا مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با وجود سومدیریت همچنان در راس کار خود باقی بمانند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *