پیکر دو شهید گمنام در شهر پرند تشییع و خاکسپاری شد

با حضور مسئولان شهرستانی پیکر دو شهید گمنام در شهر جدید پرند تشییع شد.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز، پیکر پاک دو یادگار هشت سال دفاع مقدس، دقایقی پیش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند تشییع و خاکسپاری شد.

براساس این گزارش، علی بیگی، فرماندار شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار رباط نیوز ابراز کرد: شهدا سند زنده تاریخ ما هستند و به طور قطع وجود این دو شهید در شهر پرند مایه خیر و برکت خواهد بود.

وی افزود:  شهدای گرانقدر دارایی های ما است که روزی رفتند تا این کشور بماند.

فرماندار شهرستان رباط کریم ادامه داد: نسل سوم و چهارم انقلاب باید شهدا را الگو و سرمشق زندگی خود بدانند چرا که آن ها مایه اقتدار کشور هستند.

بیگی با اشاره به تشیع ۵ شهید گمنام در شهر رباط کریم تصریح کرد: در این باره هماهنگی های لازم صورت گرفته و ۵ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در رباط کریم خاکسپاری خواهند شد.

حسن قمی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند در ادامه به خبرنگار ما گفت: ورود شهدا به دانشگاه، فرهنگ ایثار و شهادت را رواج می دهد و دانشجویان این مردان خدایی را الگوی خود قرار می دهند.

وی افزود: راه و روش و آزاد مردی شهدا در دانشگاه ترویج پیدا می کند و سبب خیر و برکت خواهد بود.

علی اصغر شهیری، جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در حاشیه این مراسم گفت: بوی شهدا فضای شهر را عطر آگین می کند و مردم حال و هوایی دیگر پیدا می کنند.

وی اضافه کرد: ایثار و شجاعت مردان دیروزی مایه آسایش مردان امروزی شده است و اگر از خود گذشتگی های مردان دیروز نبود به طور قطع امروزی وجود نداشت.

این شهدا ۲۰ و ۱۹ ساله که در عملیات خیبر و آفندی سال ۶۵ به شهادت رسیدند، در مناطق عملیاتی مجنون و فکه توسط تیم عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین کشف شده‌اند.

پیکر پاک دو شهید هشت سال دفاع مقدس پس از تشییع در دانشگاه آزاد در محلی در روبروی مسجد دانشگاه خاکسپاری شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *