پیام فرماندار رباط کریم به مناسبت روز دانشجو

سید مهدی ساداتی طی پیامی روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب را به همه دانشجویان شادباش گفت.

به گزارش رباط نیوز،سید مهدی ساداتی طی پیامی روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب را به همه دانشجویان شادباش گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، در پیام سید مهدی ساداتی آمده است:
۱۶ آذر نقطه عطفی در جنبش دانشجویی بود، جنبشی که خود را در درون نظام تعریف می  کند و استقلال ‌طلبی، آزادی خواهی، باور به حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود، آزادی بیان  و اهتمام ویژه به حکومت و حاکمیت و تساوی حقوق شهروندی، بخشی از هویت آن است.
بدون تردید دانشجو مظهر بیداری، دانشگاه نماد آگاهی‌ رسانی و مبداء تحولات و پویایی و جنبش دانشجویی محرک تحولات گسترده سیاسی و اجتماعی است. به بیان دیگر، دانشگاه مبدأ آغاز همه تحولات و سرمنشا آرمان خواهی، عدالت جویی، اصلاح گری و حرکت اعتدالی در همه شئون اجتماعی است. از این روی، رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور و پی ریزی اقتصاد دانش بنیان و تقویت پایه های زندگی سعادت بخش برای همه ایرانیان، در گرو استمرار مجاهدت های دانشگاه است.
در این راستا، وظیفه دانشجوی مسلمان، شناخت اسلام ناب محمدی مبتنی بر آرمان های بلند امام راحل، اندیشه های مقام معظم رهبری انقلاب از اسلام ارتجاعی و همگامی با تصمیمات حاکمیت است و امید بر آن است دانشجویان فهیم و فرهیخته در تقویت و تحکیم پایه‌های اسلامیت و جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از پیش کوشا باشند.
اینجانب بر خود وظیفه می دانم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، روز دانشجو را که نماد آزادگی و استکبارستیزی دانشجویان مسلمان است را به همه جویندگان علم تبریک و تهنیت عرض نمایم. امید است تمام ره‌پویان راه علم و آگاهی، در سایه عنایت حضرت باریتعالی و تلاش‌های دانشگاهیان در راستای کسب دانش، مسیر توسعه و رشد علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور از هیچ کوششی دریغ نورزند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *