پلمپ کارخانه آب معدنی دماوند بدون هماهنگی با فرمانداری/ تعطیلی کارخانه منجر به بیکاری بیش از ۲۰۰ کارگر می‌شود

فرماندار شهرستان دماوند گفت: پلمپ کارخانه آب معدنی دماوند توسط سازمان غذا و دارو بدون هماهنگی با فرمانداری شهرستان بوده است و با تعطیلی این کارخانه بیش از ۲۰۰ کارگر با مشکل حقوقی و معیشتی مواجه می‌شوند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  راه دانا، ناصر محمودی فرد در خصوص پلمپ کارخانه آب معدنی دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: سازمان غذا و دارو بدون هماهنگی با فرمانداری این شهرستان اقدام به این کار کرده است و من هم به عنوان فرماندار از طریق رسانه‌ها مطلع شدم.

وی افزود: در این خصوص لازم بود تا قبل از اینکه هر اقدامی صورت بگیرد که اگر آب دچار آلودگی است به ما اطلاع ‌می‌دادند و با توجه به اینکه سهام بیش از نیمی از این شرکت فرانسوی است و مجهز به دستگاه‌های آزمایشی خوبی می‌باشد، هیچ گزارشی مبنی بر آلودگی آب به دست ما نرسیده است.
فرماندار شهرستان دماوند گفت: در  تماس تلفنی که با رئیس شبکه بهداشت شهرستان دماوند داشتم، ایشان هم در جریان نبودند و به معاونت شبکه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران اعتراض کرده و خواستار گزارش مستقیم از وی بودم.
محمودی فرد در خصوص رسیدگی به وضعیت کارخانه آب‌ معدنی تصریح کرد: روزانه آزمایش‌هایی از آب شرب، توسط بهداشت ثبت و به صورت کتبی به ما ارسال می‌شود و اگر هم موردی مبنی بر اینکه آلودگی در آب شرب دیده شود، با توجه به اینکه مسئولیت بهداشتاین شهرستان با اینجانب است، سریعا رسیدگی می کنیم.
وی با بیان اینکه هیچگونه گزارش کتبی در رابطه با آلودگی آب دریافت نکردیم، گفت: در خصوص بحث آب معدنی دماوند، متاسفانه هیچگونه مستندی در این قضیه که به صورت کتبی یا گزارش حاکی از آلودگی آب دریافت نکرده‌ام و وقتی گزارش مستندی را اعلام نمی‌کنند فرضیات و شایعه شکل می‌گیرد و ما بر اساس شایعات استرسی را به مردم وارد نمی‌کنیم.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به تعطیلی و بیکاری کارکنان این کارخانه تصریح کرد: از سازمان غذا و دارویی انتظار داریم پیگیری های لازم در خصوص تعطیل نشدن کارخانه‌ای که بیش از ۲۰۰ کارگر دارد را انجام دهد تامشکل حقوقی و معیشتی برای این کارگران پیش نیاید.
محمودی فرد با اشاره به اینکه شهرستان دماوند جزء استان تهران محسوب می‌شود، افزود: اولویت پیگیری با معاونت غذا و داروی علوم پزشکی دانشگاه تهران است و این سازمان باید گزارشی در بازرسی‌های که از این کارخانه انجام داده است به ما اعلام کند تا در جهت رسیدگی و رفع مشکل تذکراتی را بدهیم.
وی با بیان اینکه صحبت‌هایی که با معاون علوم پزشکی دانشگاه تهران در رابطه با این موضوع  انجام شد، گفت: ایشان معتقد بودند که تذکر داده که اگر مشکلی است رفع شود، که پلمپ صورت گرفته است.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: متاسفانه مجدداْ سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت پلمپ دیگری بر روی پلمپ قبلی زد که شاهد چنین وضعیت عجیبی بودیم و لازم استهماهنگی در شبکه بهداشت تهران و وزارت‌خانه صورت بگیرد.
محمودی فرد در خصوص آزمایش‌های روزانه آب این کارخانه گفت: طبق بازدیدی که از کارخانه به‌عمل آمد، دستگاه‌ها و امکانات خوبی برای آزمایش آب در کارخانه بود و اگر این بحث در وزارت‌خانه مطرح می‌شد، جلسه‌ای با مدیریت کارخانه گذاشته و تقاضای حل این مشکل را خواستار بودم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *