حجت‌الاسلام کاظمی:

پرند نیاز به فرمانداری ویژه دارد

امام جمعه پرند با اشاره به مشکلات زیرساختی فراوان در این شهر گفت: مهم‌ترین دلیل معضلات پرند عدم استقلال سیاسی است و باید فرمانداری ویژه در این شهر مستقر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل کاظمی در مراسم تودیع و معارفه شهردار این شهر پرند اظهار کرد: من هم تقدیر و تشکر می‌کنم از روند انتخاب شهردار توسط شورای اسلامی شهر که آن هم بر اساس مطالبات مردمی بود که به‌دور از مسایل قبیله‌ای، جناحی و شهری، شهردار انتخاب شود که الحمدالله این امر به خوبی با حضور اصحاب رسانه و به صورت برخط برای مردم و علاقه‌مندان قابل پیگیری بود و نتیجه آن شد که شهرداری جوان، متخصص و انقلابی انتخاب شود که برایش آرزوی موفقیت داریم.

لزوم ارائه خدمات در کنار افزایش جمعیت

وی با بیان اینکه شرایط پرند خاص است، ادامه داد: درست است که رویکرد افزایش جمعیتی است، اما به نظر می‌رسد آنچه که باید به آن توجه کنیم نباید صرف افزایش جمعیت باشد، بلکه بر اساس این جمعیت باید دید چقدر خدمات به مردم ارائه داده‌ایم.

امام جمعه شهر جدید پرند ادامه داد: مهم‌ترین ظلمی که در حق مردم شهر پرند صورت گرفته این است که جمعیت دعوت شده است، اما بدون پیوست‌هایی که در حوزه اجتماعی، فرهنگی و دیگر حوزه‌ها اتفاق بیفتد.

وی با توجه به سخنان فرماندار در تعامل و تحویل کل شهر به شهرداری گفت: اگر قرار باشد فازهای کل شهر به شهرداری تحویل شود باید خدمات را هم اضافه کنیم و به فکر پیوست‌ها باشیم اگر این اتفاق بیفتد و جمعیت ۳۰۰ هزارنفری را بخواهیم مدیریت کنیم قطعا به اندازه آن جمعیت مجموعه ورزشی نداریم، مراکز درمانی نداریم و این‌ها در شان مردم پرند نیست.

کاظمی با انتقاد از ساخت صرفا مسکن خطاب به دولت‌مردان گفت: نباید دولت‌ها صرفا مردم را در یک نقطه‌ای مجتمع کنند، اما زمینه پذیرایی را ایجاد نکنند، وقتی شما کسی را دعوت به خانه می‌کنید به اندازه ظرفیت خانه خودت مهمان دعوت می‌کنید و بر اساس آن پذیرایی و خدماتی را آماده می‌کنید. اما این‌جا مردمی دعوت شده‌اند بدون در واقع رعایت مسائلی که حق مردم است.

داشتن نگاه امنیتی به شهر اشتباه است

امام جمعه پرند در ادامه با توجه به ضعف خدمات مدیران و مشکلات به وجود آمده در شهر گفت: بنده به عنوان یک کارشناس معتقدم که نگاه امنیتی به شهر اشتباه است، فضا زمانی امنیتی می‌شود که بی‌عرضگی مدیران در عرصه خدمات وجود داشته باشد، عرصه فرهنگ وقتی وجود ندارد طبیعی است که جریان امنیتی پیش می‌آید، خدمات اجتماعی، اشتغال و اشتغالزایی وقتی وجود ندارد، خدمات امنیتی وقتی وجود ندارد، طبیعی است که بزهکاری‌ها، مفاسد اقتصادی، نا امنی زیاد می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: جلوگیری از این مفاسد دست دولت و دولتمردان است، به نماینده دولت در استانداری عرض می‌کنیم که این موضوعات دغدغه جدی ما است، دولت که می‌خواهد برای شهر پرند اقدامات جدی در توسعه مسکن داشته‌ عرض می کنم تا روزی که این نوکر اینجا باشم، اگر شسته و رفته مشخص نباشد پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار ساخت مسکن ایجاد نشود، به کمک مردم اجازه نخواهیم داد آجری روی آجر گذاشته شود.

کاظمی با اشاره به روی کار آمدن دولت انقلابی گفت: ما دولت انقلابی را انتخاب کرده‌ایم و از او مطالبه‌گری هم می‌کنیم در جهت نوکری برای مردم.

امام جمعه شهر پرند افزود: حق مردم این نیست که اوضاع و احوال اولیه حقوق شهروندی در اینجا رعایت نشود، من تا به امروز که در خدمت مردم بوده‌ام گلایه‌ای نکرده‌ام و بنای من هم این نیست اما اینجا به نماینده استاندار و دولت مطالبات مردمی را عرض کردم که ان‌شاء الله به گوش مسؤولان بالادستی برسد.

لزوم استقلال سیاسی پرند

وی گفت: ۳۰۰ هزار نفر در یک‌جا حمع شده‌اند ولی ما هنوز یک بیمارستان نداریم! با این جمعیت فقط ۱۱ مسجد داریم، خدمات بهداشت نداریم، به نسبت جمعیت مدرسه نداریم، این شهر با این جمعیت استقلال ندارد و زیر مجموعه شهرستان رباط‌کریم است.

امام جمعه شهر پرند ادامه داد: مهمترین علل معضلات این شهر همین عدم استقلال است که آن را مطالبه می‌کنیم، اگر الان به خاطر این بخش نمی‌شویم که روستا نداریم و یا اینکه تا بخش نشود و شما بخشداری نداشته باشید فرمانداری به شما نمی‌دهیم، این خلاء بزرگ قانونی است، این نقد به مجلس و دولت وارد است به مردم ربطی ندارد که این جمعیت را در یک‌جا متمرکز می‌کند بدون این‌که برای پیوست‌های آن فکری کرده باشد.

کاظمی در ادامه افزود: از دولت محترم و انقلابی می‌خواهیم بدون ایجاد زیرساخت‌ها به فکر ایجاد مسکن در این شهر نباشد.

درخواست ایجاد فرمانداری ویژه در پرند

وی بیان کرد: بسیاری از چالش‌ها، مطالبات و خواسته‌های به حق مردم و اهالی رسانه باید توجه به راهکار اصلی باشد، راهکار اصلی برای برون‌رفت این معضلات و چالش‌ها حل معضل عدم استقلال سیاسی شهر است که این مهم را ما از دولت انقلابی مطالبه داریم آن هم در اسرع وقت.

امام جمعه شهر پرند تاکید کرد: ما و مردم به بخشداری راضی نیستیم، بلکه باید فرمانداری ویژه در این شهر مستقر شود، این مطالبه ما و همه مردم شهر پرند است که به واسطه آن از ۹۰ درصد مشکلات موجود نجات پیدا خواهیم کرد.

کاظمی در بخشی دیگر به مطالبات مردم در خصوص موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: یکی از بازوان اصلی ما نیروی محترم ناجاست که به همان دلایل زیرساختی که عرض شد با دو کلانتری موجود و این جمعیت ما کاری نمی‌توانیم بکنیم، سطح ناهنجاری‌ها وقتی بالا می‌رود که نیروی انتظامی کم باشد.

عدم آنتن‌دهی صدا و سیما در ۳۰ کیلومتری تهران

امام جمعه پرند در خصوص آنتن‌دهی صدا و سیما هم که از مشکلات شهر پرند است گفت: ساختمانی را شرکت عمران برای صدا و سیما آماده کرده جهت استقرار و نصب آنتن با هزینه سنگین ولی هنوز به بهره‌برداری نرسیده، چه کسی باور می‌کند در ۳۰ کیلومتری شهر تهران تلویزیون جمهوری اسلامی آنتن ندهد!

کاظمی برای شهردار جدید آرزوی توفیق کرد و از اعضای شورای شهر و شهردار در خواست کرد نسبت به جابه‌جایی‌های احتمالی در سطح شهر اهتمام ویژه‌ای داشته و مطالبات رهبری را در نظر داشته باشند.

وی خطاب به نماینده استاندار تاکید کرد: امیدوارم این مطالبه عمومی مردم شهر پرند محقق شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *