پرفروش ترین و کم فروش ترین خودروهای داخلی کدامند؟

اگر بخواهیم در میان خودروهای داخلی، مطلوب ترین خودروها را بشناسیم، می توانیم آن را به چند دسته عمده تقسیم بندی کنیم.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  جام جم آنلاین ، در این مقاله قصد داریم در هر دسته، خودرویی را معرفی کنیم که بهترین فروش را در میان خودروها دارد.

در میان محصولات فرانسوی، بهترین خرید و فروش مربوط به خودرو جوان پسند این روزها، ۲۰۶ می باشد. پس از آن نیز در بازارهای مربوط به خانواده ها نیز، یک پیشرو با نام تندر۹۰ دارد که شاید به دلیل ظاهر نه چندان زیبای خود، نتوانسته در دل جوانان جا باز کند.

در میان خودروهایی که در ایران خودرو با الگوبرداری از فرانسوی ها تولید می شود، سمند توانسته خود را در پایانه های مسافربری وارد کند. این در حالی است که این خودرو در بازار معاملات خودروهای دست دوم رتبه چندان خوبی ندارد و دیر به فروش می رسد.

خودروهای کره ای سایپا که شامل پراید و سراتو هستند، با وجود اینکه از استانداردهای خوبی در بازه قیمتی خود بهره مند هستند، به دلیل کیفیت به نسبت پایین در بازار، چندان بازار خرید مناسبی ندارند. به دلیل اینکه محصولات سایپا پس از سال ۹۰ متهم به استفاده از قطعات چینی در خودروها هستند، بازار چندان خوبی ندارند و شرکت های خودروساز چینی توانسته اند با شرایط فروش ویژه سهم بازار آنها را تصاحب کنند.

محصولات دیگر سایپا نظیر تیبا، تیبا ۲ و ساینا نیز که از پایه طراحی های محصولات کیا و مزدا طراحی های خود را به عاریه دارند، توانستند در ابتدای ورود خود به بازار سهم خوبی را از آن خود کنند. لیکن در بازار فروش خودرو، با تاخیر متوسطی به فروش می رسند و این موضوع شاید تحت تاثیر قیمت آنها باشد که با سایر محصولات سایپا حدوداً بیش از ۵ میلیون تومان تفاوت دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *