پایان سفر ظریف به رم و باکو/وزیر خارجه به تهران بازگشت

وزیر خارجه ایران پس از سفر به ایتالیا و جمهوری آذربایجان و شرکت در کنفرانس‌های گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای و قلب آسیا و رایزنی با برخی مقامات شرکت کننده در این دو نشست به تهران بازگشت.

به گزارش رباط نیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از سفر به دو کشور ایتالیا و جمهوری آذربایجان و شرکت در سومین کنفرانس گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای در رم و کنفرانس قلب آسیا در باکو به تهران بازگشت.

وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه نهم آذر ماه به منظور انجام این سفرها تهران را به مقصد رم ترک کرد و ضمن شرکت در سومین کنفرانس گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای با برخی مقامات حاضر در این نشست دیدار و گفت‌وگو کرد. رایزنی با وزیر خارجه ایتالیا و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جمله این رایزنی‌ها بود.

ظریف همچنین با ابراهیم الجعفری وزیر امور خارجه عراق در رم دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای‌ از جمله گسترش روابط اقتصادی و افزایش همکاری‌ها در کاهش ریزگردها گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز (جمعه) نیز وارد باکو شد. وی ضمن شرکت در کنفرانس قلب آسیا با الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف همچنین با همتای پاکستانی خود در حاشیه این نشست دیدار  و دو طرف درباره روابط دو‌جانبه به ویژه همکاری‌های بانکی و همکاری در حوزه انرژی گفت‌وگو کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف همچنین با المار محمدیاراف همتای آذربایجانی خود دیدار و دو وزیر در خصوص روابط دو‌جانبه و مسائل منطقه‌ای گفتگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.