پاسخ سازمان مدیریت پسماند رباط‌کریم به یک ادعا

سازمان مدیریت پسماند شهرستان رباط کریم و بهارستان در راستای اجرا و پایبندی به اصول توسعه پایدار و حفظ محیط زیست اقدام به انعقاد قرار داد زباله سوز ۱۰۰۰ تنی با سرمایه گذاری ۱۰۰% خارجی نموده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز،سازمان مدیریت پسماند شهرستان رباط کریم و بهارستان در راستای اجرا و پایبندی به اصول توسعه پایدار و حفظ محیط زیست اقدام به انعقاد قرار داد زباله سوز ۱۰۰۰ تنی با سرمایه گذاری ۱۰۰% خارجی نموده است.

متاسفانه با توجه به وضعیت فعلی سیاسی و اقتصادی کشور و بازگشت مجدد تحریم ها، اجرای پروژه مذکور به تعویق افتاده است. با این وجود سعی بر این است که زباله های شهرستان رباط کریم و بهارستان با رعایت اصول مدیریت پسماند و با استفاده از تجارب و دانش نیروی متخصص مشاوران و پرسنل سازمان انجام پذیرد. این مرکز پس از سازماندهی و اجرای پروژه لاگون تبخیری برای مدیریت شیرابه مشکلی از لحاظ آلودگی آب ندارد و گزارش طرح ارزیابی محیط زیست نیز این مسئله را تایید می نماید.

این گزارش با در نظر گرفتن تمام جوانب محیط زیست (محیط اکولوژیکی و اقتصادی و اجتماعی) تنظیم گشته است، مدل سازی جریان باد در این گزارش حاکی از این مسئله است که بوی بد اطراف فرودگاه به هیچ عنوان نمی تواند مرتبط با این مرکز باشد.

درصورت وجود معضلات محیط زیستی که منجر به آلودگیهای محیطی میگردد(که اگر غیرازین می بود) اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از ادامه فعالیت مرکز دفع ، جلوگیری می نمود.

متاسفانه گزارش های اخیر یکی از کانال‌های اطلاع رسانی در مورد سایت رود شور کاملاً مغرضانه و بدون دانش فنی بوده است. چرا که اظهار نظر در مورد محیط زیست بدون مطالعه تخصصی و میدانی در شناسایی منابع و عوامل آلاینده، نشان دهنده عدم اشراف کامل به مسائل زیست محیطی می باشد.

لذا سازمان در راستای شفاف سازی این بیانیه را تنظیم و در صورت تکرار اینگونه اظهار نظرهای غیر علمی و غیر کارشناسی این حق را بر خود می داند که موضوع را از مراجع قانونی پیگیری نماید.

۱ دیدگاه

  1. علی پاسخ

    با سلام
    اول از همه دفع زباله رود خانه شور با هدف شهر رباط کریم و گلستان راه اندازی شده ولی متاسفانه زباله ایران خودرو و پارس خودرو نیز به دفع زباله رود خانه شور حمل میشود که این امر خارج از قرارداد از شهرداری شهر ری میباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *