شهردار رباط کریم:پارک آبشناسان توازن بافت مسکونی و نیازهای زندگی شهری است

شهردار رباط کریم احداث پارک آبشناسان را نوعی توازن و تعادل نسبی در زیست پذیری این شهرک برای ساکنان آن دانست .

مسعود مختاری، شهردار رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز اظهار کرد: یکی از مولفه های توسعه شهر زیست پذیری و تامین فضای زندگی اجتماعی برای آرامش فکری و معنوی ساکنان شهر است .

وی افزود : اینکه با ساختن چند آپارتمان فکر کنیم شهر ساخته ایم و مردم را در آن به زندگی شهری متعهد نماییم اشتباهی کلیشه ایست زیرا یک شهر فقط بعد کالبدی و فیزیکی نیست و فلسفه نهایی شکل گیری شهر توجه به انسان و نیاز های او است .

شهردار رباط کریم بیان داشت : در احداث یک محل مسکونی باید بیش از آنکه به زیرساخت های فیزیکی توجه شود باید زیرساخت های اجتماعی و زیست پذیری آن تقویت گردد که اگر چنین نشود ، محیط بی روح ذهن افراد را افسرده ، تنش های اجتماعی را افزایش و در نتیجه بروز آسیب های اجتماعی را در سطح خانوار ها مضاعف خواهد کرد .

وی ادامه داد : محل سکونت باید فضایی برای فکر کردن ، استراحت ، بازی کودکان ، استفاده از فضای باز ، چشم انداز مناسب و زمینه ای برای ورزش و تندرستی فراهم نماید که نبود این امکانات مطمئنا موجب کاهش آستانه تحمل و افزایش تنش میان خانواده ها خواهد شد .

مختاری تصریح کرد : شهرداری رباط کریم با توجه به همین نکات و با وجود محدودیت های بسیار شروع به ساخت یک پارک بزرگ برای پوشش نیاز های ذکر شده نمود و تلاش شد کاربری های حداکثری در این فضا تعریف شود تا حداقل تا حدودی این کمبود ها جبران گردد .

وی در پایان بیان داشت : آنچه امروزه در زندگی شهری و برنامه ریزی مدیران نادیده گرفته می شود توجه به ابعاد انسانی و اجتماعی شهر هاست ، شهر نیاز به فضایی برای تجمع ، تفکر و تفرج دارد که اگر مهیا نگردد تاوان پیامد های آن را کل شهر با رشد آسیب های اجتماعی خواهد داد .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *