رئیس حزب حرکت ملی ترکیه؛

پارلمان و رفراندوم به تغییر قانون اساسی “آری” می گوید

دولت باغچلی که گفته می‌شود وارد تیم اردوغان شده است بار دیگر تغییر قانون اساسی و انتقال به سیستم ریاست جمهوری را خاطرنشان کرد.

به گزارش رباط نیوز،حزب عدالت و توسعه که قصد دارد با استفاده از فرصت پیش آمده قانون اساسی ترکیه را تغییر داده و سیستم ریاست جمهوری را جایگزین سیستم پارلمان در این کشور کند، همراهی حزب حرکت ملی به رهبری دولت باغچلی را احساس می‌کند.

جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های ترکیه که به شدت مخالف تغییر قانون اساسی و جایگزینی سیستم ریاست جمهوری به جای سیستم پارلمانی هستند، بر این عقیده‌اند که اردوغان وعده معاونت رئیس جمهور را به دولت باغچلی داده و رئیس حزب حرکت ملی را با خود همراه کرده است.

دولت باغچلی امروز (۳ دسامبر) در سخنرانی مجمع حزبی خود با اشاره به تغییر قانون اساسی، خاطرنشان کرد: “هم در رأی گیری مجمع عمومی پارلمان و هم در رفراندم رأی “آری” خواهم داد.”

وی در ادامه با اشاره به این که تهدیدات تروریستی علیه همه مردم ترکیه انجام شده است، افزود: “باید همگی باهم در مقابل این بحران ایستاده و آن را شکست دهیم.”

رئیس حزب حرکت ملی در خصوص حمله به کلوب شبانه در هنگام تحویل سال نو میلادی نیز، اظهار داشت: “حمله به کلوب شبانه رئینا در استانبول پس لرزه‌های سازمان گولن می‌باشد. این حمله ملتمان را به صورت بی حیا و ساده لوحانه دعوت به مبارزه کرده است.”

باغچلی در ادامه با انتقاد از فضای امنیتی حزب حاکم، خاطرنشان کرد: “ده‌ها نیروهای امنیتی کجا بودند؟” وی با اشاره به اینکه در فرودگاه، استادیوم و ترمینال تعداد زیادی از مردم ترکیه کشته شده اند، ناامنی در کوه‌های جنوب شرقی این کشور و راحتی بیش از حد حزب اقتدار مورد انتقاد قرار داد.

این رهبر ملی گرا در پایان افزود: “این بازی را ملت مسلمان ترکیه برهم خواهد زد. روز اتحاد است.”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *