وضعیت بازار مسکن در شهرستان رباط کریم/ زوج‌ها در خانه‌های کلنگی زندگی می‌کنند

مسکن یکی از اساسی ترین نیازهای مردم یک جامعه است،حال اگر جمعیت ما جوانتر باشد این نیاز به یکی از مهمترین دغدغه ها مبدل خواهد شد چرا که برای تشکیل یک خانواده مسکن سخن نخست را می گوید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی رباط نیوز،مسکن یکی از اساسی ترین نیازهای مردم یک جامعه است،حال اگر جمعیت ما  جوانتر باشد این نیاز به یکی از مهمترین دغدغه ها مبدل خواهد شد چرا که برای تشکیل یک خانواده مسکن سخن نخست را می گوید.

اگر تاکنون قصد خرید یک خانه را داشته اید به وضوح این نکته را شنیده اید که می گویند خانه در رکود است، رکودی که هیج نوسانی در آن ایجاد نشده و تماما در خواب بهاری به سر می برند.

به همین مناسبت خبرنگار ما به میان مردم رفت و با آنها گفت وگو کرد که به زعم آنها مسکن در کشور ما حال خوشی ندارد و باید از روزگار رکود در آید.

خبرنگار ما در این میان این گفت وگوها به میان بنگاه‌های معاملات ملکی رفت و از آن در این باره پرسید.

علی یکی از کسانی است که در سالهای گذشته دست به ساخت وساز زده و آپارتمانهای بسیاری را تکمیل کرده است، او می گوید که در سالهای اخیر توانسته ام آپارتمانهای گوناگونی را تکمیل کنم اما مشتری ها دیگر پولی در حسابهایشان ندارند.

او می گوید: وضعیت بازار مسکن بعد از عید بسیار حالت رکود به خود گرفته است، یکی از دلایلی که وضعیت مسکن بعد از عید امسال ناگوار شده است این بوده که مردم توان خرید مسکن شان بسیار پایین امده به همین دلیل مردم بیش تر به سمت اجاره خانه می روند اما اجاره خانه ها نیز طبق سال های پیش افزایش پیدا کرده، این افزایش اجاره بها سبب شده تا اکثر مردم به دنبال خانه کوچک قدیمی بروند و توان اجاره خانه های بالاتر از ۶۰ الی ۷۰ متری را نداشته باشند.

علی اضافه کرد: اکثر مردمی که خانه ای اجاره میکنند در مناطق ضعیف شهرستان است زیرا توان زوج های جوان به اجاره خانه در مناطق مناسب شهر نیست، بعضی از صاحبان خانه نیز با کاهش پول پیش بر اجاره خانه می افزایند که این امر سبب فشار آوردن بیشتر به زوجین می شود، وضعیت رهن خانه نیز همین طور است می توان گفت اکثر افراد به دنبال رهن خانه هستند اما این موضوع نیز بسیار کم شده است هم از طرف خانه داران و هم از طرف اجاره نشینان.

یکی دیگر از صاحبان ملک به خبرنگار ما گفت: وضعیت خرید زمین نیز مانند خرید مسکن است و در رکود است، وضعیت خرید زمین نیز در برهه ای از زمان مناسب شده بود اما دوباره به وضعیت رکود تبدیل شد.

حمید نیز در پاسخ به این سوال که وضعیت خرید و فروش در مسکن های مهر پرند چگونه است، افزود: از وضعیت مسکن های شهر پرند نیز می توان گفت نرخ خرید فروش مسکن مهر نیز ثابت مانده است اما خرید و فروش خانه در فاز های ۱ و۲ یا همان خانه ویلایی نیز قیمت ها بسیار بالا است و افزایش چشم گیری داشته، مردم پرند امید وارند با امدن مترو وضعیت مسکن بهتر شود.

او همچنین تأکید کرد: وضعیت خرید مغازه در رباط کریم و پرند نیز مشابه هم نیست، در پرند قیمت خرید وفروش، رهن و اجاره بالا است اما در رباط کریم نسبت به پرند این نرخ ها پایین تر است.

حمید تصریح کرد: در رباط کریم قیمت رهن و اجاره املاک تجاری در  مناطق مختلف یکسان نیست و این نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

برخی دیگر ازصاحبان املاک از عدم امکانات کافی در شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر سخن می گویند، آنها متعقدند که اگر بافت شهری رباط کریم افزایش پیدا کند می تواند توسعه را به همراه آورد.

آنها همچنین متعقدند عواملی چون مترو شهری نیز می تواند بر افزایش قیمتها اثرگذار باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *