وصیت نامه خواندنی عضو برجسته منافقین

سعادتی در وصیت نامه خود آورده است: برادران! من بار‌ها و بار‌ها در رابطه با مواضع جدید سازمان گریستم و هم اینک هم در وضع شدید‌ترین تأثرات عاطفی این مطالب را می‌نویسم. برادران! ما چه جبهه‌ای را گشوده‌ایم و قدم در چه صحنه‌ای گذاشته‌ایم؟

 

رخدادهای ۷ مرداد ۱۳۶۰

چکیده

  • سعادتی عضو برجسته مجاهدین خلق [منافقین] در وصیتنامه خود که خطاب به مادر رضایی‌ها از کشته های مشهور مجاهدین خلق پیش از انقلاب نوشته شده است ، با بیان اینکه هنوز نسبت به مواضع جدید سازمان اقناع نشده و آن را خطرناک می‌داند، اعضای سازمان را به فکر و صبر توصیه کرد.
  • در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی مواد ۴ و ۵ طرح قانونی اراضی شهری به تصویب نمایندگان ملت رسید .
  • دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور اعلام کرد: ماهانه به هر خانواده ۴ نوبت به ترتیب در نوبت های اول و دوم گوشت گوسفند سرد ، در نوبت سوم گوشت گوسفند گرم و در نوبت چهارم گوشت گاو تحویل می شود.
  • جواد صادقی دادستان انقلاب اسلامی ویژه امور صنفی اعلام کرد دادگاه و دادسرای صنفی گرانفروشان را به تبعید به نقاط بد آب و هوا ، زندان و حد شرعی و دریافت مابه التفاوت از گرانفروشان مجازات می کند .
  • در پی ارسال تذکر نامه ای از سوی هشت تن از نمایندگان شهرهای جنگ زده در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور در مورد غیرقانونی بودن فعالیت های بنیاد امور جنگ زدگان ، مهندس میرسلیم سرپرست بنیاد طی نامه ای که به رئیس مجلس شورای اسلامی فرستاد به موارد ذکر شده در این تذکر نامه پاسخ داد.
  •   بر اساس اطلاع حاصله وزرای خارجه ۴ کشور غیر متعهد در رابطه با جنگ عراق و ایران در آینده نزدیک به تهران می آیند.
  • حجت الاسلام سید رضا کامیاب که جمعه گذشته با رای قاطع مردم مشهد به نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده بود ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه امروز به وسیله ضد انقلاب مورد سوء قصد قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فاطمی مشهد به شهادت رسید.

متن وصیت نامه سعادتی عضو اعدام شده مجاهدین خلق منتشر شد

امروز روزنامه های کثیر الانتشار متن کامل وصیت نامه محمد رضا سعادتی عضو برجسته مجاهدین خلق [منافقین]را منتشر کردند. سعادتی در وصیتنامه خود که خطاب به مادر رضایی‌ها از کشته های مشهور مجاهدین خلق پیش از انقلاب نوشته شده است ، با بیان اینکه هنوز نسبت به مواضع جدید سازمان اقناع نشده و آن را خطرناک می‌داند، اعضای سازمان را به فکر و صبر توصیه کرد.

در بخشی از این وصیت نامه مکتوب که لحظاتی پیش از اعدام نگاشته شده  با اشاره به مواضع و اقدامات جدید سازمان آمده است : برادران! من در شرایطی به سوی مرگ گام برمی دارم که نتوانستم مواضع جدید سازمان را درک کنم و نسبت به آن اقناع نشدم، من شاید از پیش چنین خطری را احساس کرده بودم ولی اکنون در این آخرین لحظات خطر را بسیار جدی و ملموس می‌بینم. من به هیچ وجه نتوانستم خود را قانع کنم که چنین خطری را ناگفته گذارم و از این نظر خود را مسئول احساس می‌کنم. برادران! من هم خودم را در اتخاذ مواضع جدید مسئول می‌دانم، هر چند که در زندان و به دور از تمامی بحث‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بودم، لیکن من به عنوان یک عضو که قدرت درک و تشخیص سیاسی، استراتژیک داشت و می‌توانست حداقل اظهار نظر کند در رابطه با سازمان حضور و وجود داشتم.

سعادتی ادامه داده است : برادران! من بار‌ها و بار‌ها در رابطه با مواضع جدید سازمان گریستم و هم اینک هم در وضع شدید‌ترین تأثرات عاطفی این مطالب را می‌نویسم. برادران! ما چه جبهه‌ای را گشوده‌ایم و قدم در چه صحنه‌ای گذاشته‌ایم؟ چه شد که آن همه تحمل و شکیبایی انقلابی خود را از دست دادیم، همان شکیبایی که با آن ویژگی خاص توحیدی را در این مرحله می‌داد. برادران! ما در دامی که امپریالیست‌ها برایمان چیده بودند گرفتار شدیم، ما گام در صحنه‌ای گذاشته‌ایم که در آن صحنه تقابل هیچ کدام از طرفین دعوا از آن پیروز بیرون نخواهند آمد، بلکه امپریالیست‌ها و مزدوران داخلی آن‌ها هستند که کرکس‌وار بر بالای صحنه پرواز می‌کنند و انتظار روزی را می‌کشند تا فرود آیند و با به راه انداختن حمام خون (از نوع اندونزی) دیکتاتوری وحشتناکی را حاکم گردانند و هزاران نفر را از طرفین به جوخه اعدام بسپارند.

در انتهای این وصیت نامه با اشاره به امام خمینی آمده است : برادران عزیزم! در پایان این وصیت مجبورم نظرم را خیلی صریح و روشن در مورد امام خمینی مطرح کنم. برادران! امام خمینی در شرایط کنونی تاریخ میهن عزیزمان مظهر خشم توده‌های محروم ایران و حتی منطقه علیه غارتگری‌ها و جنایات جهانخواران است. برادرانم! چرا این خشم را تقویت نکنیم و چهره خندان امام خمینی را برای خود و برای توده‌ها طلب نکنیم، برادران! امپریالیست‌ها و مزدوران داخلی آن‌ها به شدت از این خشم انقلابی وحشت دارند. بورژوازی در داخل و سایر نیروهایی که برای امپریالیست سفره پهن می‌کنند تلاش می‌کنند تا این مظهر را از بین ببرند و یا ضعیف کنند. برادران! ما نباید بمانند لیبرال‌ها برخورد کنیم، فرق است بین یک سازمان انقلابی و مردمی با نیروهای لیبرال، نباید دچار‌‌‌ همان غرور و عواطفی بشویم که تمایلات لیبرالی در داخل جامعه تبلیغ می‌کند.(۱)

در وصیت نامه سعادتی آمده است: برادران! امام خمینی در شرایط کنونی تاریخ میهن عزیزمان مظهر خشم توده‌های محروم ایران و حتی منطقه علیه غارتگری‌ها و جنایات جهانخواران است. برادرانم! چرا این خشم را تقویت نکنیم و چهره خندان امام خمینی را برای خود و برای توده‌ها طلب نکنیم.

کلیه زمین های موات شهری در اختیار دولت قرار گرفت

در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی مواد ۴ و ۵ طرح قانونی اراضی شهری به تصویب نمایندگان ملت رسید .  در این جلسه به دنبال ارائه پیشنهادات و نظرهای نمایندگان و توضیحات مخبر کمیسیون مسکن و شهرسازی احمد کاشانی و نیز مهندس گنابادی وزیر مسکن ، مواد ۴ و ۵ این طرح به تصویب رسید. بر اساس ماده ۴ طرح کلیه زمین های موات شهری در اختیار دولت جمهوری اسلامی است و اسناد و مدارک مالکیت گذشته ارزش قانونی ندارد مگر آن که از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ توسط دولت واگذار شده باشد .

بر اساس ماده ۵ این طرح نیز کسانی که طبق مدارک مالکیت رسمی از زمین های موات شهری داشته اند مشروط بر آن که مسکن مناسبی نداشته باشند طبق ضوابط مسکن و شهرسازی در سراسر کشور زمینی در حد نصاب ماده ۷ در اختیارشان گذاشته می شود تا عمران و احیا کنند در صورتی که عدم عمران و احیاء حق مذکور ساقط و زمین به دولت باز می گردد. (۲)

گوشت در تهران از اول شهریور سهمیه بندی می شود

دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور در یک مصاحبه مطبوعاتی طرح جدید توزیع عادلانه گوشت قرمز و دیگر مواد پروتئینی را اعلام کرد . بر اساس این طرح تحویل گوشت به قصابی ها در سطح محلات به نسبت جمعیت هر منطقه و محله خواهد بود تا بر اساس سهمیه تعیین شده بین هر خانوار توزیع شود.

سیاوش سمیعی دبیر ستاد بسیج اقتصادی کشور با اشاره به لزوم کنترل بیشتر روی شبکه های توزیع از طریق سهمیه بندی کالاهای اساسی برای مقابله با تورم و حمایت از طبقات محروم و کم درآمد جامعه اعلام کرد : سیاست ستاد بسیج اقتصادی کشور این است که به تدریج در سطح تهران و تمامی کشور کالاهای اساسی مورد نیاز جامعه را بر اساس جمعیت توزیع کند و برای این کار ابتدا می بایست نارسایی توزیع واحدهای صنفی در سطح شهرها از بین برود.

وی درباره سهمیه گوشت هر خانوار نیز گفت : با توجه به امکانات سازمان گوشت و نیاز غذایی هر فرد به مواد پروتئینی تا کنترل کامل کشتار داخلی دام و افزایش تولید سهمیه سرانه گوشت قرمز در تهران برای هر نفر ۵۰ گرم گوشت گاو یا گوسفند در روز تعیین می شود که بر اساس تعداد افراد خانواده به طور هفتگی توزیع خواهد شد . ماهانه به هر خانواده ۴ نوبت به ترتیب در نوبت های اول و دوم گوشت گوسفند سرد ، در نوبت سوم گوشت گوسفند گرم و در نوبت چهارم گوشت گاو تحویل می شود به این ترتیب سهمیه گوشت یک خانواده مثلا ۴ نفری یک کیلو و ۴۰۰ گرم در هفته خواهد بود و هر خانواده برای دریافت سهمیه گوشت خود در هفته فقط یک روز به قصابی مراجعه می کند.(۳)

گرانفروشان به نقاط بد آب و هوا تبعید می شوند

جواد صادقی دادستان انقلاب اسلامی ویژه امور صنفی اعلام کرد انواع کالاهای وارداتی که در بازار کمیاب است از طریق شرکت های تعاونی و یا ستادهای ۲۰ گانه توزیع می شود.

وی درباره مبارزه با گرانفروشان نیز گفت : بیشتر مبارزه ما با سرمایه داران و عاملان اصلی گرانفروشی و ایجاد کنندگان بازار سیاه بوده است چنان که چندی قبل متوجه شدیم که وارد کنندگان لاستیک میلیون ها تومان به طور غیرعادلانه سود برده اند که پرونده آن ها به دادگاه ارجاع شده است . همچنین دادگاه و دادسرای صنفی گرانفروشان را به تبعید به نقاط بد آب و هوا ، زندان و حد شرعی و دریافت مابه التفاوت از گرانفروشان مجازات کرده و در این رابطه تا به حال بیش از ۱۵۰۰ میلیون ریال از این گونه اشخاص دریافت شده است . (۴)

حجت الاسلام سید رضا کامیاب که جمعه گذشته با رای قاطع مردم مشهد به نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده بود ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه امروز به وسیله ضد انقلاب مورد سوء قصد قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فاطمی مشهد به شهادت رسید.

پاسخ مهندس میرسلیم به نماینگان منتقد

در پی ارسال تذکر نامه ای از سوی هشت تن از نمایندگان شهرهای جنگ زده در مجلس شورای اسلامی به وزیر کشور در مورد غیرقانونی بودن فعالیت های بنیاد امور جنگ زدگان ، مهندس میرسلیم سرپرست بنیاد طی نامه ای که به رئیس مجلس شورای اسلامی فرستاد به موارد ذکر شده در این تذکر نامه پاسخ داد.

در این پاسخ آمده است : قانون تاسیس بنیاد علیرغم تصویب در جلسه مورخ ۱۴ خرداد ۱۳۶۰ مجلس شورای اسلامی هنوز به بنیاد امور جنگ زدگان ابلاغ نشده است و علیرغم این عدم ابلاغ بنیاد امور جنگ زدگان همواره آمادگی این را داشته است که هر نظر اصلاحی که نمایندگان مزبور داشته باشند بشنود و در رفع آن اقدام و موجبان پیشرفت امور را فراهم آورد . (۵)

عسکر اولادی : انتخابات با شایسته ترین وجه پایان یافت

حبیب الله عسکر اولادی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با ارسال تلگرامی به حضور امام خمینی ضمن اظهار امتنان از تفقد التیام بخش ایشان گزارش داده است که انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی با بهترین وجهی انجام شده است . (۶)

وزرای خارجه ۴ کشور غیر متعهد به تهران می آیند

بر اساس اطلاع حاصله وزرای خارجه ۴ کشور غیر متعهد در رابطه با جنگ عراق و ایران در آینده نزدیک به تهران می آیند. هیئت مزبور مرکب از وزرای امورخارجه کوبا ، هند ، زامیبیا و سازمان آزادی بخش فلسطین است. دولت جمهوری اسلامی تقاضای هیئت مذکور برای سفر به ایران و استماع نظرات کشورمان را مورد بررسی قرار داده و با این تقاضا موافقت کرده است .  تاریخ ورود هیئت مذکور ۱۶ اوت برابر ۲۵ مرداد خواهد بود. این هیئت چندی پیش نیز در همین رابطه به ایران سفر کرده بود. (۷)

نماینده منتخب مردم مشهد ترور و به شهادت رسید

حجت الاسلام سید رضا کامیاب که جمعه گذشته با رای قاطع مردم مشهد به نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده بود ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه امروز به وسیله ضد انقلاب مورد سوء قصد قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فاطمی مشهد به شهادت رسید.(۸) از تبریز نیز خبر می رسد محمد حسن نوری جانشین دادستان دادگاه انقلاب اسلامی تبریز صبح امروز به وسیله افراد ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفت .  وی که با اتومبیل خود عازم محل کار بود در مقابل منزل مسکونی اش توسط دو نفر موتور سوار مسلح به سلاح یوزی ترور شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل و نجات یافت . (۹)

پی نوشت:

۱- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۰

۲- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۳

۳- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۲

۴- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۵- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۲

۶-  اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۴

۷- اطلاعات ، ۷ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۳

۸- اطلاعات ، ۸ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۵

۹- اطلاعات ، ۸ مرداد ۱۳۶۰ ، صفحه ۱۵

پژوهشگر : سید روح الله امین آبادی

انتهای متن/

فارس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *