وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: بیمارستان رباط کریم پاسخگوی جمعیت آن نیست /استاندار: شهری که آباد باشد از کوچه های آن پیداست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رباط کریم و پرند با یک میلیون نفر جمعیت ۱۰۰ تخت بیمارستانی دارد که پاسخگوی نیازهای آن ها در حوزه درمان و بهداشت نیست.

به گزارش رباط نیوز، شهرستان رباط کریم یکی از تاریخی ترین و مظلوم ترین شهرستان ها در استان تهران به شمار می آید، این شهرستان در جنوب غربی استان تهران قرار دارد.

شهرستان رباط کریم دارای سه شهر رباط کریم، پرند و نصیرشهر است که هر کدام پتانسیل های بسیاری در آن ها نهفته است اما همواره مورد بی مهری هایی واقع شده است.

چندی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه خبری از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان رباط کریم داده شد تا بیایند و سری به شهرستان رباط کریم بزنند.پ

امروز این سفر تحقق شد تا اقای وزیر وارد  این شهر شود، شهری که زخم های کهنه ای دارد و درمان یکی از آن ها است.

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگفت وگو با رباط نیوز،با اشاره به نبود رسانه بهداشتی و درمانی در شهرستان های استان تهران، ابراز کرد: غرب و جنوب تهران به سرعت رشد کرده و جمعیت ۵ میلیونی در حاشیه تهران و مجاور آن زندگی می کنند، این در حالی است که رباط کریم و پرند با یک میلیون نفر جمعیت ۱۰۰ تخت بیمارستانی دارد.

وی افزود: به طوری که با این وضع،بسیاری از بیماران روانه شهرهای دیگر می شوند و این سبب می شود تا مشکلاتی هم برای تهران ایجاد شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تعداد تخت های بیمارستان های رباط کریم ارتقا می یابد و امیدواریم درباره پرند هم بتوانیم از بخش خصوصی خرید خدمت کنیم یا برای جایگزین بیمارستان پرندی ها محلی را در تهران اختصاص دهند تا بیمارستان نیمه تمام آنجا را تکمیل کنیم.

وی گفت: امیدواریم به یاری خیرین بتوانیم کار احداث بیمارستان ۱۴۰ تختی پرند را آغاز کنیم.

هاشمی ادامه داد: خانه های بهداشت از نظر امکانات تکمیل هستند اما نیاز هست پایگاه های اورژانس و سازمان انتقال خون دایر شود.

وی تأکید کرد: برای بیماران دیالیزی رباط کریم دستگاه های لازم ارسال می شود و جراح مغز هم برای این منطقه به کارگیری می شود.

در ادامه سید حسین هاشمی، استاندار تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهری که آباد باشد از کوچه های آن پیداست، رباط کریم ورودی تهران است و نباید مشکلی در آن باشد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان رباط کریم و شهر پرند بیان کرد: پرند با افق ۷۰۰ هزار جمعیت را نمی شود تنها گذاشت و تا تکمیل شدن آن صبر کرد، بلکه باید در صدد حل مشکلات آن باشیم.

استاندار تهران اضافه کرد: نباید در شرایط کاهش قیمت نفت از دولت انتظاری داشت.

در ادامه حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد، امام جمعه شهرستان هم تأکید کرد: بیمارستان رباط کریم در ابتدا زایشگاهی بیش نبود که به بیمارستان امروزی تبدیل شد.

ابراهیم نکو، نماینده مردم رباط کریم  و بهارستان در مجلس، ابراز کرد: پرند با افق جمعیتی بسیار بالایش حتی یک تخت بیمارستان ندارد.

وی افزود: احداث بیمارستان ۱۴۰ تختی پرند مطرح شده که احداث آن در دستور کار قرار می گیرد.

نکو ادامه داد:  تعداد تخت های تنها بیمارستان رباط کریم هم به ۲۰۰ تخت افزایش می یابد.

گفتنی است دکتر هاشمی از بیمارستان فاطمه الزهرا(س) بازدید کرد تا به بررسی مشکلات آن بپردازد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *