واکنش مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان تهران به گزارش رباط‌نیوز درباره ملخ‌ها

هفتم خردادماه بود که این رسانه گزارشی را با عنوان« هجوم شبانه ملخ‌ها به شهر جدید پرند/ نقش جهاد کشاورزی چه خواهد بود؟» منتشر کرد که مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان تهران به آن واکنش نشان داد.

به گزارش رباط نیوز، هفتم خردادماه بود که این رسانه گزارشی را با عنوان« هجوم شبانه ملخ‌ها به شهر جدید پرند/ نقش جهاد کشاورزی چه خواهد بود؟» منتشر کرد که مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان تهران به آن واکنش نشان داد.

هرمز سعیدی مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ما در تهران، اظهار کرد: این نوع ملخ ها در شهر جدید پرند از گذشته بوده و زندگی کرده اند، در حقیقت ما به این شهر و محل زندگی پرندگان هجوم آورده ایم.

وی ادامه داد: از ابتدای حسن آباد ری تا نسیم شهر شهرستان بهارستان زیستگاه ملخ های بومی است و این ملخ ها از جایی نیامده بلکه متعلق به این منطقه و زادگاه خود هستند.

هرمز سعیدی تأکید کرد: شهر پرند در جایی احداث شده که زیستگاه ملخ های بومی هستند و امسال با توجه به بارندگی های اخیر تعدادآن ها روند افزایشی پیدا کرده است.

حفظ نباتات جهادکشاورزی استان تهران ادامه داد: افزایش بارندگی ها منجر به کاهش تلفات پوره و بچه های ملخ ها شده و در نتیجه این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

وی به علل ورود ملخ ها به شهر پرند اشاره کرد و گفت: نور چراغ و فضای سبز عامل اصلی ورود این نوع به شهر است، باید در این ایام از روشن کردن چراغ های غیر ضروری شهری خودداری کرد.

سعیدی تأکید کرد که ملخ های شهر پرند جز آفت ها محسوب نمی شوند و از علف تغذیه خواهند کرد و پس از مدتی نیز از بین می روند.

وی عنوان کرد: مردم باید تا خروج ملخ ها و از بین رفتن آنها صبور باشند چرا که این موجودات هیچ ضرری برای شهرستانها نخواهند داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *