واکنش جهانپور به ماجرای تأخیر در اعلام نتایج تست کرونا به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

کیانوش جهانپور به حواشی ایجاد شده در خصوص تاخیر در اعلام نتایج تست کرونای کهگیلویه و بویراحمدی ها به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج واکنش نشان داد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از دانا: روز گذشته آمار جدید بیماران مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد درحالی ۵۰ نفر اعلام شد که حاشیه های زیادی را به دنبال داشت و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، آزمایشگاه شیراز را عامل این تاخیر اعلام کرد و از پرداخت همه بدهی های دانشگاه به این آزمایشگاه خبر داده بود.

پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این خصوص گفته بود: در تاریخ ۱۷ فروردین ماه دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد به دلیل وضعیت قرمز استان فارس و حجم بالای نمونه های این استان، قادر به انجام آزمایشات دیگر استان ها نیستند.
وی ادامه داد: به آنها اعلام نمودیم فعلا نتایج آزمایشات قبلی استان ما را اعلام نمایید، بنابراین مقرر شد روزانه نتیجه ۱۰۰ آزمایش را به ما اعلام کنند و ما پس از دریافت جواب همه نمونه های فرستاده شده، دیگر آزمایشی به آزمایشگاه های استان فارس ارسال نکنیم.
یزدان پناه با بیان اینکه ۱۹۲ میلیون تومان بدهی این آزمایشگاه را در زمان مقرر پرداخت کردیم و از قبل نیز ۴۲ میلیون تومان به این آزمایشگاه پرداخت شده بود، ابراز داشت: متاسفانه باز هم جهت اعلام نتیجه تاخیر داشتند که ۲۲ فروردین ماه با ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز تماس گرفته و مجددا جویای نتایج شدیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوجن گفت: با پیگیری های دکتر لطفی مقرر شد آزمایشگاه پارس خارج از نوبت آزمایش های ما را مورد بررسی قرار دهند و خوشبختانه در تاریخ ۲۳ فروردین جواب ۲۰۰ نمونه را برای ما ارسال نمود.

برهمین اساس سخنگوی وزارت بهداشت امروز در نشست خبری با خبرنگاران درباره تاخیر در اعلام نتایج تست کرونا از سوی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دلیل بدهی به آزمایشگاه خصوصی در پاسخ به اینکه آیا بودجه مقابله با کرونا در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته یا خیر،‌گفت:« از جریان این دانشگاه اطلاع دقیقی ندارم این ضعف ارتباطی با موضوع بدهی ندارد بلکه ضعف در پیگیری از سوی دانشگاه بوده است.

جهانپور در ادامه گفت: حتی اگر آزمایشگاه نتایج تست این بیماران را اعلام نمی کرد باید موضوع به وزارت بهداشت اطلاع داده میشد تا ما آن را پیگیری کنیم و با آزمایشگاه برخورد کنیم.

وی افزود: هر پولی که به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا آمده بین دانشگاه ها توزیع شده است و هیچ چیزی در جیب سوراخ وزارت بهداشت باقی نخواهند مان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *