واکنش آمریکا به آوارگی ۲۷۰ هزار نفر از روهینگیا

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای نسبت به آواره شدن ۲۷۰ هزار نفر از روهینگیا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش رباط نیوز،وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای نسبت به وضعیت روهینگیا ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده است؛ ما عمیقا از آواره شدن ۲۷۰ هزار نفر از روهینگیا، که توسط سازمان ملل اعلام شده است، و همچنین حملات خشونت آمیز و سوزاندن جمعی بسیاری از روستاها در ایالت راخین ابراز نگرانی می‌کنیم.

واشنگتن در این بیانیه می‌گوید، ما از نزدیک با شرکایمان از جمله کمیسیاری عالی پناهندگان سازمان ملل، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان بین‌المللی مهاجرت برای کمک رسانی به این افراد همکاری می‌کنیم.

براساس این بیانیه، آمریکا از اکتبر سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۶۳ میلیون دلار به این افراد در میانمار و یا افرادی که از میانمار آواره شده‌اند کمک کرده است.

آمریکا همچنین اعلام کرد که از تلاشهای بنگلادش به خاطر کمک به این آوارگان تقدیر می‌کنیم و خواهان ادامه این تلاشها از سوی داکا هستیم تا کمکهای لازم به طور موثر به دست این افراد برسد.

از روز ۲۵ آگوست با حمله ارتش میانمار به استان مسلمان نشین راخین، موج جدید فرار مسلمانان روهینگیا از میانمار به سمت بنگلادش آغاز شده است.

منابع وابسته به سازمان ملل متحد چند روز گذشته اعلام کرده بودند که در پی حملات خشونت‌بار ارتش میانمار به مسلمانان روهینگیا حدود ۱۳۸ هزار روهینگیایی تا روز ۳۱ آگوست از مرز گذشته و وارد بنگلادش شده‌اند.

این مرگبارترین و جنایت‌بارترین تعامل دولت میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا طی دهه‌های اخیر است و به همین دلیل مسلمانان جهان این اقدام دولت میانمار را نوعی «نسل کشی» برشمردند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *