واردات واکسن کرونا ارتباطی به تصویب یا عدم تصویب FATF ندارد

نماینده ادوارد مجلس شورای اسلامی گفت: بحث واردارت واکسن کرونا ربطی به تصویب یا عدم تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، به نقل از تهران نیوز اسم جعفری، نماینده سابق مردم بجنورد در مجلس نهم اظهار داشت: بحث واردارت واکسن کرونا ربطی به تصویب یا عدم تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد و اینکه افرادی بخواهند به بهانه‌های کوچک، تحلیل‌هایی ارائه دهند که این تحلیل‌ها مبنای کار تصمیم‌گیران قرار گیرد، به منافع استراتژیک و بلندمدت نظام آسیب می‌زند.

وی افزود: تا به امروز فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در ایران فقط جنبه جاسوسی داشته و با تصویب FATF مابقی اطلاعات هسته‌ای و نظامی و گردش مالی کشور به طور شفاف در اختیار آنها قرار خواهد گرفت؛ لذا این مسئله کاملاً به دور از حکمت است و ارتباط دادن قضیه واردات واکسن کرونا به کشور و تصویب FATF خیلی سنجیده و بجا نیست.

عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم با بیان اینکه دولت باید در این چند ماه باقی‌مانده از عمر خود از فرافکنی و گمراه کردن افکار عمومی دست بردارد، گفت: دولت نباید کاری کند که ملت ایران برای همیشه از حقوق و منافع خود در جهان محروم شود و خسارات بسیاری در حوزه اطلاعات نظامی و هسته‌ای به کشورمان وارد شود.

جعفری درباره عدم اعتماد به واکسن تولیدشده توسط غرب بیان داشت: جنبه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی واردات واکسن کرونا برای ما اهمیت دارد. به عنوان مثال در قضیه واردات خون‌های آلوده از فرانسه به کشور آسیب جدی وارد شد؛ لذا آیا دولت می‌تواند تضمین دهد که غرب در قضیه فروش واکسن کرونا به کشور شیطنت دیگری نخواهد انجام داد؟ من احساس می‌کنم که مواد به کار رفته در واکسن کرونا براساس ملت‌های مختلف، متفاوت باشد و از کجا معلوم که بعداً آنها به عقیم‌سازی یک ملت اقدام نکنند؛ بنابراین ضروری است که نسبت به استفاده از واکسن ضدکرونای تولیدشده توسط غرب احتیاط کرد و باید مدنظر قرار داد که حتی فرانسه هم نسبت به واکسن تولیدشده توسط آمریکا و انگلیس اعتماد ندارد، پس ما هم نباید خیلی به آنها اعتماد کنیم.

وی با بیان اینکه دولت باید به حکمت حکمرانی بازگردد، یادآور شد: دولت وقتی قرارداد بین‌المللی را امضا می‌کند، هر دولتی بعد از او هم برسر کار آمد باید به آن عمل کند.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.