نائب رئیس کمیسیون انرژی:

هیچ لایحه ای برای افزایش قیمت حامل های انرژی در دستور کار کمیسیون انرژی نیست

نائب رئیس کمیسیون انرژی گفت: در حال حاضر نه طرح و نه لایحه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش قیمت حامل های انرژی وجود ندارد.

به گزارش رباط نیوز،حسین امیری خامکانی، در خصوص اخباری مبنی بر افزایش قیمت حامل های انرژی از سوی دولت اظهار داشت: در حال حاضر نه طرح و نه لایحه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش قیمت حامل های انرژی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هنوز این موضوع در کمیسیون انرژی مطرح نشده است عنوان کرد: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای این افزایش قیمت در دستور کار کمیسیون نبوده و البته مشخص نیست در آینده دولت لایحه ای را در این خصوص به مجلس ارائه کند یا خیر اما آنچه که مسلم است هیچ افزایش قیمتی در حال حاضر در دستور کار مجلس نیست.

این در حالی است که بر اساس تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال آینده کل کشور، که طی روزهای گذشته به مجلس تقدیم شد، دولت اجازه‌ای درخواست کرده‌ تا صد درصد منابع حاصل از مابه‌التفاوت قیمت حامل های انرژی در سال ۱۳۹۷ نسبت به قیمت این حامل‌ها در ابتدای سال ۱۳۹۶ را به حساب خاصی نزد خرانه داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف ۱۷۴ هزار میلیارد ریال به شکل وجوه اداره شده و یارانه سود و ترکیب با منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی در جهت حمایت از طرح های تولید، اشتغال و آموزش و کمک به کارورزی جوانان دانش آموخته دانشگاهی پرداخت کند.

انتهای پیام/ط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.