همه احتمالات صعود تیم ملی ایران

تیم ملی فوتبال ایران که در دو دیدار ابتدایی مرحله گروهی بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی نتایج خوبی کسب کرده است برای تاریخ ساز شدن باید پرتغال را شکست دهد.

به گزارش رباط نیوز، شاگردان کارلوس کی روش در نخستین دیدار خود موفق شدند با گل دقایق پایانی مدافع حریف مراکش را شکست دهند و به سه امتیاز ارزشمند این بازی دست پیدا کنند تا برای صعود به مرحله بعد امیدهایشان به دو بازی با اسپانیا و پرتغال بسته شود.

هر چند از قبل پیش بینی می شد که ایران برابر اسپانیا تیم بازنده باشد اما نمایش فوق العاده ملی پوشان برابر مجموعه ای از بهترین های فوتبال دنیا با وجود شکست، تحسین بسیاری از اهالی فوتبال ایران و جهان را به همراه داشت.

البته برخی نیز به سبک بازی تدافعی ایران خصوصا در نیمه اول انتقاداتی وارد کردند اما وقتی واقعیت را در نظر بگیرید و سطح فوتبال دو کشور را بررسی کنیم، باید به کی روش و شاگردانش حق داد که برای کسب نتیجه ای آبرومندانه اینگونه بازی کنند.

با این حال تیم ملی ایران با یک پیروزی و یک شکست سه امتیاز دارد و اسپانیا و پرتغال با چهار امتیاز شانس های اول و دوم صعود به مرحله بعد هستند. مراکش که با شکست برابر پرتغال از دور مسابقات کنار رفت اما در روز آخر می تواند تاثیرگذار باشد.

تیم ملی ایران برای صعود به مرحله بعد باید پرتغال را شکست دهد. کاری که با توجه به نمایش شاگردان کی روش برابر اسپانیا هر چند سخت است اما غیرقابل دسترسی نیست.

اگر ایران پرتغال را شکست دهد با ۶ امتیاز به دور بعد صعود خواهد کرد. هر نتیجه دیگری باعث حذف تیم ملی می شود. یک احتمال دیگر هم برای صعود ایران وجود دارد و آنهم این است که ایران برابر پرتغال به تساوی برسد و مراکش اسپانیا را شکست دهد. در این صورت ایران و پرتغال می توانند به مرحله بعد صعود کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *