در بزرگ‌ترین همایش پیاده روی در رباط کریم؛ دبیر کل کمیته ملی المپیک: برای ورزشکاران دعا کنید

دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز در این همایش تصریح کرد: به زودی مسابقات الپمیک را خواهیم داشت و مردم باید برای ورزشکاران دعا کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز،صبح امروز همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی همراه با پخش زنده از برنامه صبح و نشاط از شبکه سوم سیما در شهر رباط کریم برگزار شد.

براساس این گزارش، شهروندان مسیر پیاده روی را  از ابتدای خیابان بزرگ مصلی رباط کریم  تا پارک گل نرگس طی کردند.

برپایه این گزارش، در ابتدای این همایش بزرگ که با تلاش اداره ورزش شهرستان رباط کریم برگزار شد حجت الاسلام محمدی نژاد، امام جمعه شهرستان رباط کریم با مهم توصیف کردن نفش پیاده روی خانوادگی در سلامت جامعه ابراز کرد: برگزاری چنین همایشی می تواند به نهادینه کردن ورزش همگانی در جامعه کمک کند.

وی افزود: امروزه بسیاری از بیماری ها در اثر عدم تمایل مردم به ورزش است که پیاده روی خانوادگی می تواند در این باره نقش آفرینی کند و مهم باشد.

سعید بیات، فرماندار رباط کریم نیز در این همایش بزرگ اظهار کرد: رباط کریم با قدمتی هفت هزار ساله امروزه در تهران حرف های بسیاری براری گفتن دارد.

وی افزود: تولید مبل، کشت گندم و جو و همچنین زعفران از مهمترین تولیدات کشاورزی رباط کریم به شمار می آید.

شاهرخ شهنازی، دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز در این همایش تصریح کرد: به زودی مسابقات الپمیک را خواهیم داشت و مردم باید برای ورزشکاران دعا کنند.

وی تأکید کرد: پیروزی ورزشکاران در مسابقات می تواند  توانمندی ورزشکاران را بار دیگر کشور در عرصه های جهانی نشان دهد.

گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در این باره گفت: شهرنشینی در استان تهران مردم را گرفتار فقر حرکتی کرده و به همین سبب پیاده روی های خانوادگی توصیه می شود.

علی مجد آرا، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی نیز به برخی از گزارشات این فدراسیون پرداخت.

حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس نیز این چنین گفت: بنده با تمام توان برای ورزش تلاش می کنم و به ورزش در شهرستان رباط کریم اهمیت خواهم داد.

شهردار رباط کریم نیز در پایان تصریح کرد: تمام بسترها برای ورزش همگانی در شهر رباط کریم آماده است و این به بهتر برگزار شدن ورزش همگانی در پارک ها کمک می کند.

گفتنی است در پایان این همایش از سید جواد شاهچراغی، جمشید جندقی، عیسی گل محمدی و حسن ولی پور ورزشکاران رباط کریم قدردانی شد.

شایان ذکر این همایش بزرگ به تعداد بسیاری از شهروندان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

از نکته قابل توجه این که می شود با کمی همدلی مسئولان عزیز، چنین کارهای بسیار ارزنده ای برای سرنوشت شهرستان رقم خورد و بسیار جای تحسین دارد و آفرین به مسئولان عزیز و مردمی که چنین رخدادی را رقم زدند.

چترهای رنگی زیر آفتاب سوزان

از نکات قابل توجه دیگر این که مردان و زنان هنرمند شهرستان که هر کدام در یک هنر مشغول به فعالیت هستند زیر آفتاب سوزان صنایع دستی شهرستان را معرفی می کردند و این نیز جای تحسین دارد.

حضور مردان سوارکار نیز از دیگر برنامه های این همایش بود که از سوی اداره میراث فرهنگی شهرستان رباط کریم صورت گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *