هفت متهم شرکت های هرمی در دام پلیس رباط کریم

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم از پایان کار اعضای شرکت های هرمی در شهرستان خبر داد.

سرهنگ جعفر علیزاده، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رباط کریم در گفت وگو با رباط نیوز، اظهار کرد: درپی مراجعه حضوری فردی به پلیس مبنی بر بر اینکه برادرزاده اش چند روز پیش جهت کار به تهران رفته و برای فعالیت کاری در شهرپرند با تعدادی از دوستانش مشغول انجام فعالیت در پوشش شرکت های هرمی مشغول شده است، مأموران رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با بررسی موضوع مشخص شد که اعضای این شرکت هرمی از مدتی پیش تحت تعقیب مراجع قضایی بودند، براین اساس با تحقیقات جامع مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی محل فعالیت شرکت مورد نظر در شهر جدید پرند شناسایی شد.

علیزاده ادامه داد: مأموران انتظامی با تشکیل تیم عملیاتی و هماهنگی قضایی وارد مخفی گاه شده و هفت متهم را دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی های پلیسی به جرم خود اعتراف کرد و گفتند:همگی آن‌ها دانشجو بوده و به منظور دستیابی به مشاغل پر درآمد ترک تحصیل کرده و پس از شناسایی یکدیگر از استان‌های مختلف کشور به تهران آمده و اقدام به تأسیس شرکت هرمی در پرند کرده اند.

سرهنگ علیزاده گفت: متهمان به منظور عضوگیری و گسترش شرکت اقدام به ارسال پیامک های وسوسه انگیز با محتوای” شغل های دولتی با حقوق و مزایایی هالی در انتظار شماست” می کرده و از این طریق اقدام به عضو گیری می کردند.

به گفته وی، کلاهبرداران دستگیر شده پس از تشکیل پرونده قضایی و مراحل قانونی روانه زندان شدند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *