هدف اصلی آمریکا نشانه رفتن توان موشکی کشور است/ ایران مورد نیاز آمریکا یک ایران غیر موثر در منطقه است/دستگاه دیپلماسی برای اجرای تعهدات آمریکا ضرب الاجل تعیین کند

یک کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: طرح مسائلی مانند حقوق بشر و مسائل موشکی ایران به خاطر ورود آمریکا به برجام های دیگر و راه های دیگر برای مذاکره با ایران و گرفتن امتیاز از کشور است و به همین دلیل به نظر می رسد از همین ابتدا باید جلوی دخالت آمریکا در برخی از مسائل داخلی گرفته شود.

بهگزارش رباط نیوز :حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفت گو با خبرنگار سیاسی  راه دانا؛ در خصوص عواید ایران از برجام و تلاش آمریکا برای ورود به مسائل موشکی ایران اظهار داشت: علی رغم گذشت بیش از سه ماه از زمان اجرایی شدن برجام، آمریکا همچنان در صدد طرح موضوعات حاشیه ای است تا از این طریق به تعهدات خود نسبت به ایران عمل نکند.

 

وی افزود: تا کنون هیچ گونه حرکت ملموسی از سوی آمریکا برای رفع تحریم های اعمال شده علیه ایران از سوی آمریکا برداشته نشده است و تمام تلاش آنها بر این است که همپیمانان اروپایی خود را وادار کنند تا توافقی سازنده بر اساس مذاکرات صورت نگیرد.

 

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین خاطرنشان کرد: به همین دلیل آمریکا در طول ماه های گذشته مسائلی از قبیل توان دفاعی ایران، حقوق بشر و … مطرح می کند و هربار طرح جدیدی را برای بلوکه کردن دارایی های ایران و برداشتن اموال کشور انجام می دهد.

 

هانی زاده تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی ایران باید ضرب الاجلی را برای آمریکا تعیین کند که اگر به تعهدات خودش عمل نکند، ایران هم توافق نامه خود را نادیده بگیرد و فعالیت‌های قبل از اجرایی شدن برجام را دوباره از سر بگیرد.

 

وی با اشاره به اینکه در مسائل هسته‌ای امتیازات زیادی را واگذار کرده‌ایم خاطرنشان کرد: سلسله برجام هایی که از سوی برخی در داخل و همچنین آمریکا مطرح می شود، در راستای باج خواهی از ایران است و برجام یک توافق نامه بین المللی است که آمریکا باید به آن عمل کنند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: طرح مسائلی مانند حقوق بشر و مسائل موشکی ایران به خاطر ورود آمریکا به برجام های دیگر و راه های دیگر برای مذاکره با ایران و گرفتن امتیاز از کشور است و به همین دلیل به نظر می رسد از همین ابتدا باید جلوی دخالت آمریکا در برخی از مسائل داخلی گرفته شود.

 

هانی زاده همچنین گفت: آمریکا در حقیقت به دنبال اجرای برجام سعی دارد تا به مسائل دیگر که جزء خطوط قرمز نظام است وارد شود و از این طریق شرایط ایران را دگرگون کرده تا ایران تبدیل به یک کشور غیر موثر در منطقه شود؛ در صورت ادامه یافتن عقب نشینی های ایران به خاطر اجرایی شدن برجام، ایران هم به کشوری تابع کشور آمریکا تبدیل می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *