«نیوزلندِ ایران» کجاست؟ +تصاویر

عدم آشنایی مردم با جاذبه‌های گردشگری در ایران سبب شده تا تمایل آنها برای مسافرت به کشورهایی همچون ترکیه بیشتر شود.

به گزارش رباط نیوز، شاید در دنیا سرزمین‌های اندکی از لحاظ جاذبه‌های طبیعی و تنوع آب و هوایی به پای ایران برسند اما متأسفانه عدم آشنایی مردم با جاذبه‌های گردشگری در کشور سبب شده تا تمایل آنها برای مسافرت به کشورهایی همچون ترکیه، مالزی، چین، و دبی بیشتر شود.

به گزارش فارس در میان استان‌های کشور، کهگیلویه و بویر احمد به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خاص و تغییرات فصلی چشمگیر می‌تواند یکی از شهرهای جذاب برای گردشکری باشد و از آنجایی که مهمترین رکن اقتصادی در این استان دامپروری است می‌توان آن را «نیوزلندِ ایران» خطاب کرد.

اگر شانس بیاورید و هنگام دیدن این استان گله‌های بز و گوسفند را همراه عشایری که کوچ می‌کنند ببینید، قطعاً یکی از فراموش نشدنی‌ترین صحنه‌های سفر را دیده‌اید.

این مردم با آن لباس‌های ساده و خاکی آنقدر سخاوتمند هستند که حاضرند همان جا کنار جاده سفره کوچک‌ خود را پهن کنند و با شما نان و کره و ماست محلی‌شان را قسمت کنند.

معروف‌ترین جاذبه های طبیعی این استان آبشارهای متعددی همچون مارگون، بهرام بیگی،یاسوج و آبشارگنج بنار، کمردوغ و دریاچه برم الوان و پیست اسکی دنا است، البته در این میان نباید از تماشای غار «ده شیخ» غافل شوید، غاری که به علیصدر ۲ شهرت دارد و برای دیدن آن باید مسیر ابتدایی غار به طول ۵ تا ۶ متر را به صورت نیم خیز و نشسته طی کنید تا به حیرت‌انگیزترین و اسرارآمیزترین جاذبه‌ ناشناخته ایران با قندیل‌های آویزان و ستون‌های زیبای طبیعی برسید.

مشتری‌های پروپاقرص بناهای تاریخی هم می‌توانند در سفر خود به نیوزلند ایرانن از آتشکده خیرآباد دیدن کنند، اما حکایت تمام دنیا یک طرف قلعه‌ها و روستاهای تاریخی یک طرف چیزی دیگری است، روستاهای تاریخی میمند، سی سخت، چرام، لنده و دهدشت قدیم برای کسانی که اولین بار به این استان می‌روند جذابیت‌های خاصی دارد.

اگر از هیاهوی جهان خسته شده‌اید بهترین گزینه برای تمدد اعصاب استان کهکیلویه و بویراحمد است که با داشتن بیش از ۳۰۰ تفرجگاه طبیعی، حدود دو هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی، بیش از ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی می‌تواند برای مدتی هرکوتاه آرامش وصف ناپذیری را برای شما به ارمغان بیاورید، به شرطی که در این سفر قید غذاهای فست فود و رستورانی را بزنید و به سراغ غذاهای محلی کهگیلویه و بویر احمد همچون آش کارده، دنگو و پلو محلی بروید و طعم‌های جدید و خوشمزه‌ای‌ را تجربه کنید.

«نیوزلندِ ایران» کجاست؟ +تصاویر

«نیوزلندِ ایران» کجاست؟ +تصاویر«نیوزلندِ ایران» کجاست؟ +تصاویر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *