تقدیر از مردانی تلاشگر

نگاهی به دستاوردهای بسیج در شهرستان رباط کریم/ از خرابه های خشتی تا آجرهای مسجد محل

کار و تلاش در عرصه سازندگی تنها گوشه ای از فعالیت های نواحی مقاومت هر شهرستان است و چنین تحرکاتی به طور قطع دستاوردهای بزرگی برای انقلاب و مردم به شمار می آید.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار و رهبر کبیر انقلاب با نگاه های عمیق و آینده نگر در ۵ آذرماه سال ۱۳۵۸ فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند، بسیجی که باید در دفاع از انقلاب در تمام عرصه ها وارد می شد.

بسیج در آن زمان شکل گرفت تا به آرمان های امام راحل جامه عمل بپوشاند و کشور را در مسیر رشد و پیشرفت قرار دهد، این نهاد مردمی در طول های سالهای پس از انقلاب از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده و همواره در مسیر پیشرفت و بر خط ولایت استوار بوده است.

امروز پس  از سالهای بسیاری  که از انقلاب می گذرد بسیج به درخت تنومندی مبدل گشته و در عرصه های فرهنگی، جهادی و … نقش بسزایی در کشور ایفا می کند، به طور قطع می توان این قشر را مؤثرترین نهاد در میان جامعه دانست.

اما در این گزارش است بنا داریم تا با برخی از فعالیتهای بسیج سازندگی در شهرستان رباط کریم بپردازیم، در این گزارش به موضوعاتی از جمله اردوهای جهادی، حفاظت از محیط زیست، تربیت نیروهای مؤمن و انقلابی، طرح هجرت ۳ و… بپردازیم.

بسیجیان خادمین مردم هستند

بسیجیان شهرستان رباط کریم  در اقدامی با حضور در آستان حضرت لوط نبی(ع) در روستانی پیغمبر که در ضلع شمالی شهر رباط کریم قرار گرفته است یک روز تمام را به پاکسازی محل از زباله ها پرداختند، در این روز همچنین نخاله های ساختمانی بقعه لوط نبی(ع) که در حال ساخت است نیز از سوی بسیجیان پاکسازی شد.%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b0%db%b7%db%b2%db%b1_%db%b1%db%b8%db%b5%db%b1%db%b1%db%b9

در این روز ضمن پاکسازی محل از زباله های یاد شده، بسیجیان با تاریخچه زندگی حضرت لوط نبی(ع) و همچنین بقعه این مرد خدا در شهر رباط کریم آشنا شد.

مرمت و بازسازی یک مسجد به دست بسیجیان

دیوارهای گلی مسجد و خرابه های کناری آن، کمی آزار دهنده بود، همین شد تا تصمیم بر یک کار خداجویانه بگیرند و مصمم شوند تا بار دیگر صدای اذان از مسجد به گوش برسد.

مسجد جامع شهر رباط کریم واقع در ضلع جنوبی و همجوار با کاروانسرای حاج کمال رنگ و بویی قدیمی به خود گرفته و نماز خواندن را هم ممکن نمی ساخت و مردان خدایی این بار دستی بر آستین زده و حال و هوای مسجد را دگرگون ساختند، دست بسیجیان چون گل های بهشتی بوی خاصی به مسجد بخشید و سبب رونق آن شد.

img_0664 img_0647

مسجدی دیگر هم در راه روستای شهرستانک بود، انجا هم نوری داشت و از رمق افتاده بود، این توان نوجوانان روح الله است که بار دیگر رنگی به چشمان مسجد می دهد و نوری را به آن می بخشد.

دعا به جان طبیعت

یک روز برفی، جمعی از بسیجیان با حضور در یکی از روستاها، مصمم شدند تا دستی بر روی سر وگوش طبیعت بکشند، طبیعت در هوای برفی  با دست بسیجیان رباط کریمی جان دوباره گرفت و نفسی دوباره کشید.

این بسیجیان با کنار زدن یخهای سرد زمستان راه را برای تنفس درختان باز می کنند تا آنها نیز جون ما نفسی آرام در هوای زمستانی بکشند.

img_6165 img_6155

 تلاش برای حذف زباله های کوه

این بار نیز در قالب گروهی جوان و علاقه مند به طبیعت به دامان کوه و بیابان رفتند تا زباله هایی که برخی نابخردان نثار طبیعت کرده اند را جمع اوری کنند، این نیز با تمام تلاش ها صورت گرفت تا هوایی مطلوب در اینده داشته باشیم چرا که زباله ها سرانجام دامن طبیعت را خواهند گرفت.

%d8%b5%d9%88%d8%b1%d9%87_20151204_101011-copy

ترمیم و بازسازی مسجد امام رضا(ع)شهر پرند

پرند چندین مسجد را در خود جای داده که هر کدام مأمن و پناهگاهی برای جوانان و فعالیتهای فرهنگی و هنری است، مسجد امام رضا(ع) شهر پرند در اقدامی توسط نیروهای بسیجی ترمیم و بازسازی شد تا راهی دیگر برای اقدامت و کارهای فرهنگی باز شود.

img_0635

زنگ اقتصاد مقاومتی در رباط کریم به صدا درآمد

اقتصاد مقاومتی و اتکای به تولیدات داخلی همواره راهگشای اقتصاد بیمار کشوری است که وارادت بی رویه توانسته ضربات مهلکی بر پیکره اقتصادی آن وارد کند.

براساس این گزارش، سپاه شهرستان رباط کریم علی رغم بار فعالیت های فرهنگی در شهرستان، توانسته زنگ اقتصاد مقاومتی را در رباط کریم به صدا در آورد، بسیج سازندگی این شهرستان در کنار نگاه ویژه خود به محرومان و بازسازی منازل آن ها توانسته به ابعاد اقتصاد مقاومتی نیز توجه کند.

????????????????????????????????????

 

این حوزه توانسته است در محیطی به ابعاد ۱۲ متر در فضای کنونی ناحیه مقاومت بسیج، بیش از ۱۸۰ کیلوگرم قارچ را پرورش دهد و وارد باز مصرفی شهرستان رباط کریم نماید.

محمد جواد شیراوژن، مسئول بسیج سازندگی سپاه رباط کریم می گوید: با توجه به برنامه‌های پیش رو در ارتباط با تحقق اقتصاد مقاومتی، با حمایت فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم، یک کارگاه پرورش قارچ به عنوان پایلوت در فضای کنونی ناحیه احداث شد تا بتوان به کار تولید قارچ مشغول شد.

وی افزود: این فضا می تواند به سایر نواحی، حوزه ها و پایگاه ها انتقال یابد تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان رباط کریم ابراز کرد: در هر ۴۵ روز یک بار می توان از فضای کنونی، قارچ برداشت کرد.

وی با اشاره به دیگر طرح های این ناحیه افزود: قرار است یک کانکس در ناحیه مستقر می‌شود که در آن حدود ۴۰۰ عدد مرغ تخم گذار پرورش داده می شود و از این طریق نیز می‌تواند در زمینه اقتصادی تولیدات مطلوبی را در سطح شهرستان ایجاد کرد.

خشت های خاکی را به آجر تبدیل کردند

بسیج سازندگی در کنار فعالیت های دیگرش نگاه ویژه ای به محرومان داشته و در این راه منازل بسیاری از مردم روستاهای رباط کریم را تعمیر و بازسازی کرده است، اخیرا یکی از منازل معرفی شده به این مرکز از سوی بسیج سازندگی ترمیم و بازسازی شد و روحیه امید و طراوات در زندگی در جان اهل آن خانه زنده کردند.

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در پرند و نصیرشهر

همزمان با اربعین حسینی(ع) در شهرهای پرند و نصیرشهر جاماندگان از کربلای معلی به خیابان ها آمدند و عزادار حسین(ع)  بودند.

علی رغم بارش باران در شهرهای پرند و نصیرشهر مردم این دو شهر عاشقانه به کوچه و خیابان ها آمدند و به پا بوس حضرت سیدالشهدا(ع) رفتند،اشک عزاداران حسین در یک جا جمع شد و باران رحمتی را بر مردم شهرستان نازل کرد، گویی خدا هم برای حسین(ع) عزادار است، حسینی که این روزها اهل بیت شریفشان در خرابه های شام در اسارت به سر می برند.

افتتاح ۴ سوله صالحین در شهرستان رباط کریم

همزمان با سراسر کشور، در استان تهران نیز شهرستان رباط کریم به عنوان پایلوت برای افتتاح ۴ سوله صالحین انتخاب شد که در این طرح یکی از سوله ها در روستای یپغمبر به بهره برداری رسید.

img_8654

در این مراسم همچنین از مشارکت کنندگان در احداث سوله های صالحین قدردانی شد.

بسیجیان شهر پرند برگزار می‌کنند؛ مراسم اربعین شهید رضایی در شهر پرند

مراسم اربعین شهید عیسی رضایی از مدافعان حرم حضرت زینب(س) در شهر پرند برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی رباط نیوز، شهید عیسی رضایی از مردان افغان است که  برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) خون خود را بر زمین ریخت تا گرد پای داعشیان به حرم شریف این بزرگ زن تاریخ اسلام نرسد.

photo_2016-10-01_22-08-57-1

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *