نگاهی به پسا لرزه‌های سیاسی در کرمانشاه/ از کوبیدن بر طبل مظلومیت‌کردها تا اخبار جعلی انتشار یافته

زلزله ای که به مقیاس ۷/۳ ریشتر مناطقی از استان کرمانشاه را لرزاند تنها به دستاوردی سیاسی برای برخی از جناح‌ها تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، زلزله‌ای که روزهای گذشته، شهرهای سرپل ذهاب،قصرشیرین و بخش‌هایی از استان‌های کشور را لرزند علاوه بر آنکه تعداد زیادی از هموطنان در اثر آن مجروح و از دنیا رفتند تبعات سیاسی، اجتماعی نیز بر جای گذاشت.

براساس این گزارش، این زلزله که مرکز فعالیت آن در شهر مرزی سرپل ذهاب بود تنها دستاویزی برای برخی از رسانه های داخلی و خارجی بود، البته طیف‌های سیاسی مقابل نیز از این موضوع بی بهره نماندند و تا توانستند بر طبل مظلومیت مردمان کرد کوبیدند و از آب گل آلود ماهی گرفتند.

آنچه که در این زلزله که حدود هفت شهر از استان کرمانشاه را تخریب کرده بود برای برخی‌ها حائز اهمیت بود تنها پرداختن به مسائلی از جمله عدم کیفیت مسکن مهر و آواربرداری از این مسکن و دیگر موضوعات بود.

به طوری که برخی از مهره‌های سیاه سیاسی طیف و جناج‌های مقابل، با بر شمردن برخی از مشکلات مسکن مهر، مسبب اصلی زلزله اخیر را مسکن مهر دانستند تا خاک فراموشی بر دستاوردهای پوچ خود بگذارند.

این گروه خاص به این موضوعات توجه نداشتند که اگر مسکن مهر در دولتهای پیشین آغاز شد و به فرض اگر مشکلاتی داشت چرا در طول دو دوره ریاست جمهوری کنونی به آن پرداخته و حل و فصل نشد و اساسا چرا باید چنین مشکلاتی در طول دوره‌های بعدی حل نشود.

در همین حال برخی از افراد با به کارگیری عکسهایی از زلزله‌های مصر و ایتالیا، آن را منتسب به مسکن مهرسرپل ذهاب دانستند تا بتوانند بهره برداری‌های سیاسی از آن داشته باشند و جالب اینجاست که دراین بین کاربران فضای مجازی نیز دروغ آن‌ها را فاش کردند.

اما پس از انتقادهای بسیار از مسکن مهر و موج دروغ گویی علیه آن، مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که تاکنون تعداد فوتی‌ها در واحدهای مسکن مهر ۲ نفر اعلام شده است.

وی گفت: خوشبختانه در این واحدها و مجتمع‌های مسکن مهر شاهد ریزش به این معنا که سقف بر روی ساختنمان آوار شود، نبودیم.

سکانس دوم
موج تخریب‌ها در زلزله اخیر کرمانشاه در رسانه‌های ضد انقلاب بسیار بوده است، به طوری که تلاش امدادگران را نادیده گرفته و تأکید دارند که نیروهای امدادی از جمله ارتش،سپاه، نیروی انتظامی و هلال احمر نتوانسته اند به خوبی خدمات را به مردم ارائه کنند.

در بخشی از گزارش‌های سایت‌ها و کانالهای ضد انقلاب حتی اعتقاد دینی مردم نیز مورد سوال قرار می‌گیرد و با نشان دادن تصاویری از یک حوزه علمیه که بخشی از آن در یک بلای طبیعی تخریب شده است مردم را از قرائت دعا و قرآن در جهت سلامتی و به دور ماندن از بلا مأیوس می‌کنند.

همچنین این رسانه ها با انتشار تصاویری از زلزله اخیر تأکید دارند که ایران تنها به بخش‌های خارج از کشور یاری می‌رساند و مردمان خود را فراموش کرده است.

در بخش های مختلف این رسانه های دروغین آمده که مردم بدون هیچ امدادی در شهرها هستند و منتظرند تا کمک‌های مردمی برسد،این در حالی است که محموله‌های مورد نیاز مردم زلزله زده به بخش‌های مختلف کرمانشاه ارسال و توزیع شده است.

باید توجه داشت که رسانه‌های غربی و ضد انقلاب با تزریق موج ناامیدی سعی در ایجاد بافت‌های منفی در میان مردم کنند تا نتوان به هموطن‌های کرد خدمات رسانی مطلوبی انجام داد، در این حال باید وسایل مورد نیاز مردم زلزله زده غرب کشور تأمین و از طریق نهادهای مورد تأیید به مردم آن مناطق ارسال شود.

همچنین باید توجه داشت که این نوع رسانه‌ها سعی در ایجاد اختلاف مردم با نهادها دارند که لازم است مردم با بصیرت تمام سعی اشان را در جهت رفع مشکلات مناطق زلزله زده نمایند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *