نوروزی: معارضان سوری راهی جز پذیرش طرح دی‌میستورا ندارند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است از آنجایی‌که معارضان چیزی برای از دست دادن در سوریه ندارند ناگزیر به پذیرش طرح ۱۲بندی سازمان ملل هستند.

به گزارش رباط نیوز،حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح ۱۲ بندی دی میستورا نماینده سازمان ملل برای حل بحران سوریه که اخیرا مورد موافقت معارضان سوری نیز واقع شده، گفت: طرح دی میستورا با شرایطی که الان در عراق و سوریه حاکم است بسیار به جا و مناسب بود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: به طور کلی شیرازه داعش در عراق و سوریه به هم ریخته و بخش اعظمی از آنها متواری کوهستان ها شده اند.

وی در ادامه با اشاره به آزادسازی تدمر در سوریه و اطراف حلب و دمشق اظهار کرد: با اشاره به توفیقات ارتش سوریه، هر طرحی که دی میستورا بدهد قابل پذیرش معارضان است چرا که آنها دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند.

نوروزی افزود: امروز کشورهایی هم که حامی معارضان بودند نیز پشت آنها را خالی کرده اند لذا طراحان این معارضه پی برده اند باید خاورمیانه ای عاری از سلاح و درگیری را دنبال کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص طرح ۱۲ بندی سازمان ملل برای حل بحران سوریه خاطرنشان کرد: طراحان آنارشیسم در خاورمیانه به این نتیجه رسیده اند که مردم دیگر پذیرش هرج و مرج را ندارند لذا طرح هایی را ارائه می کنند که به عقل و پذیرش مردم نزدیک تر است./

پایان پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *