نمی توان تهران را به دست مدیر ناکارآمدی سپرد/ شورای شهر در انتخاب نجفی اشتباه کرد

عضو موتلفه اسلامی گفت: حضور مدیری به عنوان شهردار تهران که نتیجه انتخاب ودیدگاه های سیاسی باشد چیزی فراتر از آقای دکتر نجفی نخواهد شد.

به گزارش رباط نیوز :حمید رضا ترقی کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با بیان اینکه تهران باید نماد شهرسازی اسلامی باشد گفت :شهرداری تهران شهرداری ام القرای جهان اسلام است، شهری که از وسعت وگستردگی کم نظیری برخوردار است وجزء کلانشهرهای مهم و حساس دنیا به شمار می رود باید  نماد شهرسازی اسلامی برای جهان اسلام باشد، بنابراین با توجه  به وسعت و گستردگی کار در شهر تهران و آسیب هایی که ازعدم توجه به زوایای مختلف کار در تهران بر شهر وارد می شود که از آنجمله می توان به آسیب پذیری بافت های قدیمی در برابر زلزله و…اشاره کرد.

 وی دراین باره گفت: تهران به جهت تنوع فعالیت ها در حوزه های مختلف اعم از زیباسازی شهری, عمران , مسائل فرهنگی اجتماعی نیازمند مدیران ونیروهای کارآمدی است که   فارغ از مسائل سیاسی از توان مدیریتی بسیار قوی برخوردارباشد, مدیری با تجربه مفید در زمینه شهر سازی و زیبا سازی شهر, با اعتقاد به مبانی فرهنگ اسلامی واجرای آن در سطح شهر واهتمام به انجام آنچه نیاز شهر است لازمه توسعه پایتخت جمهوری اسلامی ایران است.

ترقی با اشاره به اینکه نمی توان تهران را به دست مدیر ناکارآمدی سپرد خاطر نشان شد:  طبیعتا شهری به بزرگی تهران نیازمند مدیری درشهرداری تهران است که به لحاظ مختلف بتواند مسائل شهر را حل و فصل کند, نمی توان شهر را به دست افرادی سپرد که تجربه اجرایی ،عمرانی ،و  فرهنگی متناسب با خواسته های نظام اسلامی نداشته باشد.

وی افزود: شهر تهران باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری به لحاظ معماری اسلامی نمادی از معماری اسلامی باشد و جلوه ای از مرکزام القرای اسلامی در بین سایر کشورهای اسلامی باشد، تهران پیشانی نظام اسلامی است از این رو باید  به لحاظ پیشرفت ،عمران و  آبادی دربهترین وضعیت قرار داشته باشد چرا که جمعیت قابل توجهی از مردم کشور در این شهر زندگی می کنند بنابراین دامنه توان مدیریتی شهردار جدید باید بهتر از مدیریت قبلی شهرداری تهران باشد, از سوی دیگر با توجه به حجم مبادلات مالی شهرداری تهران, شهردار باید از توان اقتصادی وفکر وذهن اقتصادی مبتکرانه ای برخوردار باشد تا منابع مالی را برای ماموریت ها تنظیم کرده وتهران را به عنوان  الگو و نمادی به عنوان پایتخت نظام جمهوری اسلامی ایران به جهان معرفی کند.

ترقی در پایان گفت: بی تردید توسعه یافتگی تهران و ارائه خدمات بهتر در شهر نیازمند حضور شهردار توانمندی است که به لحاظ  اجرایی و اطلاعات کامل نگاه نویی به حل و فصل مسائل شهر داشته باشد و با نگاه دینی جلوه ای دینی در عین حال توسعه یافته به شهر بدهد درغیراین صورت یک بار دیگر باید منتظر حضور شهردارناکارآمدی باشیم که توان بالایی دراداره شهر تهران ندارد. شورای شهر در انتخاب نجفی اشتباه کرد. حضور مدیری به عنوان شهردار تهران که نتیجه انتخاب ودیدگاه های سیاسی باشد چیزی فراتر از آقای دکتر نجفی نخواهد شد,مدیری که با گذشت شش ماه شهر را درآستانه نوروز با استعفای خود در حالت ناباوری گذاشت بی آنکه در ماه های سپری شده خدماتی به شهر ارائه داده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *