نماینده ویژه پوتین درباره چه با مقامات ایران گفتگو می‌کند؟

سفارت روسیه در ایران تایید کرد که نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه به تهران سفر کرده و احتمالا در باره نقش ایران در سوریه با مقامات شورای امنیت ملی ایران گفتگو خواهد کرد.

به گزارش رباط نیوز، سفارت روسیه در ایران تایید کرد که نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه به تهران سفر کرده و احتمالا در باره نقش ایران در سوریه با مقامات شورای امنیت ملی ایران گفتگو خواهد کرد.

به گزارش «نووستی»، سفارت روسیه در ایران تایید کرده است که “الکساندر لاورنتیف” نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در حل و فصل اوضاع سوریه امروز پنجشنبه به تهران سفر کرده و با مقامات شورای امنیت ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به نظر می‌رسد، وی تصمیمات اتخاذ شده در نشست سران روسیه و آمریکا در هلسینکی را به اطلاع مقامات تهران برساند که گویای درک مشترک در باره لزوم کاهش حضور نظامی ایران در سوریه است.

به گزارش تسنیم البته کارشناسان یادآور شده‌اند که نباید انتظار داشت ایران چنین درخواستی را بپذیرد، حتی اگر روسیه تلاش کند که نفوذ تهران در سوریه را کاهش دهد. رهبران ایران ارزیابی خاص خود را از دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ داشته و تاکید کرده‌اند که نه روس‌ها و نه اروپایی‌ها نمی‌توانند درباره خروج مستشاران نظامی ایرانی از تصمیمی بگیرند. البته بعید نیست که نتیجه نشست سران در هلسینکی یکی از موضوعات مورد بررسی در نشست چند روز آینده مقامات دیپلماتیک ایرانی در تهران باشد.

ضمن اینکه در عین حال روسیه و ایران در عرصه اقدامات سوریه متحد یکدیگر محسوب شده و همکاری نزدیکی دارند و هر دو کشور حمایت زیادی را از نیرو‌های دولتی سوریه انجام می‌دهند و این حمایت برای دمشق از اهمیت زیادی برخوردار است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *