نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مذاکرات وین حضور می‌یابد

سی ان ان اعلام کرد نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مذاکرات آتی که قرار است سه شنبه در وین برگزار شود، حضور خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز،وب سایت شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مذاکرات غیرمستقیم درباره توافق هسته ای که قرار است سه شنبه در وین برگزار شود، به نمایندگی از ایالات متحده حضور خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، آمریکا و ایران قرار نیست دیدار مستقمیی داشته باشند اما ایالات متحده در نظر دارد با مقامات دیگر کشورهای عضور برجام دیدار داشته باشد.

مقامات ارشد ایران، فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، چین، آمریکا، و اتحادیه اروپا در نظر دارند سه شنبه هفته جاری در وین دیدار کنند.

مالی در مصاحبه ای که روز جمعه منتشر شد اعلام کرد: ما می‌خواهیم ایران را به تعهدات برگردانیم. ایالات متحده می‌داند که برای بازگشت به تعهدات باید تحریم‌هایی را که با توافق مغایرت دارند لغو کند.

وی در پاسخ به این سؤالی درباره حدود هزار و پانصد تحریمی که در دوره دونالد ترامپ علیه ایران اعمال شده است، اظهار داشت: ما باید تحریم‌ها را بررسی کنیم تا ببینیم باید چه‌کار کنیم که ایران از منافعی بهره‌مند شود که قرار بود در توافق از آن برخوردار باشد.

این اظهارات مالی یک روز پس از نشست مجازی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک صورت گرفت که با حضور معاونان و مدیران‌کل وزیران خارجه ایران و ۱+۴ در روز گذشته (جمعه) برگزار شد.

پس از این نشست سید عباس عراقچی در کانال تلگرامی خود نوشت: «امروز نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام به‌صورت مجازی برگزار شد، بحث‌های صریح و جدی صورت گرفت. شرکت‌کنندگان تصمیم گرفتند ادامه این نشست را روز سه‌شنبه به‌صورت حضوری در وین دنبال کنند.»

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *